וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ': התאוששות מניית פועלים לא תהיה בתקופה הקרובה

אלי דניאל

25.4.2002 / 10:36

חודש בלבד לאחר שהעלה את המלצתו למניית הפועלים מ"נייטרלי" ל"קנייה חזקה", שב בנק ההשקעות ומפחית אותה ל"נייטרלי"

כחודש בלבד לאחר שהעלו את המלצתם למניית בנק הפועלים מ"נייטרלי" ל"קנייה חזקה", שבים אנליסטי בנק ההשקעות מריל לינץ' ומורידים את המלצתם למניית הבנק, לטווח הקצר-בינוני, ל"נייטרלי".

האנליסטים פול טאקר וזכריה אוזטרק מציינים כי הורדת ההמלצה באה לאחר שבחודש האחרון חלה הסלמה דרמטית במישור הבטחוני. הסלמה זו והשלכותיה על המצב הכלכלי במשק מובילות להערכה כי התאוששות מניות הבנקים לא תהיה בתקופה הקרובה.

טאקר ואוזטרק מודעים לכך שעבר זמן קצר בלבד מאז פרסום המלצתם הקודמת, אולם לדבריהם, הרציונל העיקרי להעלאת ההמלצה לפני כחודש היה המחיר הנמוך של המניה, הנסחרת במחירי שפל של 5 השנים האחרונות, והסברה כי הסיכון הכרוך ברכישת מניית הבנק, אל מול התשואה הצפויה, מצדיקים רכישה זו.

במריל לינץ' לא מתעלמים מהתוכנית הכלכלית החדשה ומכוונות משרד האוצר למסות את שוק ההון. להערכתם, הטלת מס על הבורסה צפויה להקטין את מחזורי המסחר, וכפועל יוצא מכך תקטין את הכנסותיהם של הבנקים מעסקי הברוקראז'.

טאקר ואוזטרק מוסיפים כי המשך הפיחות בשער השקל צפוי להוביל להעלאת ריבית נוספת מצד בנק ישראל בכדי למתן את האינפלציה. להערכתם, צעד זה לא יסייע להתאוששות כלכלית ובמקביל הוא ישפיע לרעה על רווחי הבנקים.

עם זאת, דעתם על מניית פועלים לטווח הארוך היא חיובית. בהקשר זה הם מציינים כי אף על פי שביצועי מניית הבנק בתקופה האחרונה היו שליליים, הרי שבהשוואה לשאר מניות סקטור הבנקאות ביצועי המניה היו טובים יותר. וכך, בעוד שמניית לאומי איבדה מאז ה-21 במארס 2002 (מועד פרסום ההמלצה הקודמת) כ-14% משוויה, מניית פועלים ירדה רק ב-5%.

יש לציין כי בבנק ההשקעות מותירים לפי שעה את תחזית הרווח לשנת 2002 ברמה של כ-1.01 מיליארד שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully