וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: טבע צפויה להציג ברבעון הראשון עלייה של כ-39% ברווח

אלי דניאל

25.4.2002 / 11:32

העלייה - ביחס לרבעון המקביל; המכירות הרבעוניות יסתכמו ב-547 מיליון דולר - 11% יותר מהמכירות ברבעון המקביל


לקראת פרסום דו"חותיה של טבע לרבעון הראשון של שנת 2002, ביום שני הקרוב, מותירה האנליסטית רקפת לויסון-אפטר מבנק הפועלים המלצת "קנייה" למניית ענקית התרופות הישראלית.

לויסון-אפטר צופה כי טבע תציג תוצאות טובות לרבעון הראשון של שנת 2002, וזאת בהשוואה לתוצאות ברבעון המקביל, כאשר יש לזכור כי מדובר ברבעון חלש עונתית לעומת אחרים. להערכתה, בשורה העליונה צפוי להירשם גידול בשיעור של 11% לרמה של 547 מיליון דולר, בשל מספר גורמים. בין היתר, מציינת לויסון-אפטר את המשך הגידול במכירות הקופקסון, התחזקות שער החליפין של היורו כנגד הדולר אשר תורמת למכירות מאירופה, המשך הגידול בשוק התרופות בארה"ב - כפי שעולה מפרסומי ה-IMS והמוצרים הגנריים החדשים שהתקבלו מאז הרבעון המקביל, ובמיוחד הנבומטון, הפלוקסטין (המיועד לטיפול בדיכאון) והמטרופין.

באשר לרווחיות החברה, לויסון-אפטר מעריכה כי טבע תציג רווח רבעוני נקי של 76 מיליון דולר או 56 סנט למניה, רווח המשקף גידול של 39% לעומת הרווח ברבעון המקביל. לדבריה, השיפור ברווחיותה של טבע נובע משיעור הרווח הגולמי הגבוה של הקופקסון - המיועד לטיפול במחלת הטרשת הנפוצה, ושל המוצרים החדשים אותם השיקה טבע.

כמו כן, רווחיות החברה תושפע לטובה מהקיטון בהוצאות המימון כתוצאה מגיוסי האג"ח בריבית נמוכה אותם ביצעה החברה, ומהמשך תהליכי הרציונליזציה המייעלים את הייצור במפעלים (אם כי גורמים לצבירת מלאים זמנית). בנוסף, גם הפיחות בשער השקל אל מול הדולר, פיחות השוחק את ההוצאות בשקלים - אם כי, גם את התקבולים השקליים - והתקנים החשבונאים החדשים בארה"ב המאפשרים הימנעות מהפחתת מוניטין על חברות שטבע רכשה, יתרמו גם הם לשורה התחתונה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully