וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אולטיקום תשוב להפסיד; ההכנסות ייפלו ב-31% מהרבעון הקודם

גתית פנקס

25.4.2002 / 12:18

רוברטסון סטיבנס: מאחר שהכנסות אולטיקום מהוות רק 5% מאלה של קומברס, ההשפעה עליה תהיה זניחה

"חברות הטלקום ממשיכות לקצץ בתקציבים. המיתון בתחום השפיע על הלקוחות שלנו, ולכן גם על התוצאות הכספיות של החברה", כך הסביר אמש שון אוסבורן, נשיא ומנכ"ל אולטיקום , כאשר פירט את הסיבות לאזהרות שפירסמה אתמול החברה. היתה זו הנמכת התחזיות השלישית ברציפות שביצעה החברה.

"ההאטה היא בכל השווקים בהם אנחנו פועלים ובכל הסגמנטים", אומר אוסבורן. לאור זאת, מודיעה אולטיקום כי לא תקלע לתחזיות המוקדמות ברבעון שיסתיים בסוף אפריל (הראשון של 2002), וכי תאלץ לפטר 20% מכוח האדם שלה.

אולטיקום ציינה כי הכנסותיה ברבעון הראשון יסתכמו ב-7 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת להכנסות של 10.2 מיליון דולר. מספר זה מהווה ירידה של 31% מהכנסות הרבעון הקודם. בשורה התחתונה, מעריכה אולטיקום כי תדווח על הפסד של 3 סנטים למניה (הפסד של כ-1.3 מיליון דולר), בעוד התחזית הממוצעת בוול סטריט היתה לרווח של 2 סנטים למניה (רווח של כ-860 אלף דולר). כתוצאה מכך, היא תרשום הוצאה חד פעמית של 3 מיליון דולר ברבעון השני.

אולטיקום לא סיפקה הדרכה להמשך השנה אולם אוסבורן אמר בשיחת הוועידה כי לאחר הקיצוצים שהחברה מבצעת, תהיה רמת האיזון שלה בשורה התחתונה ברמת הכנסות של 8 מיליון דולר. ברבעון הרביעי של השנה מתכוונת אולטיקום לחזור לרווחיות.

"יש לנו משאבים פיננסיים מתאימים כדי להוציא את תוכניותינו לפועל", אומר אוסבורן על קופת המזומנים של החברה, שכוללת כיום כ-210 מיליון דולר כולל מזומנים, שווי מזומנים, השקעות לטווח קצר ובטוחות סחירות. "הראות שלנו היא נמוכה בחודשים האחרונים ותיוותר נמוכה בהמשך", אמר. החברה ציינה כי היא מתכוונת למקד מאמציה בעיקר אצל 4 לקוחותיה הגדולים, שתרמו ל-56% מהכנסותיה ברבעון הקודם. ערוץ ה-OEM של החברה היה, ככל הנראה, חלש במיוחד.

אולטיקום מספקת שירותי ערך מוסף לחברות טלקום ומפתחת תוכנה המוטמעת ב-Softswitch, המאפשרים העברת מידע - קול, תמונה ווידיאו על גבי פרוטוקול אינטרנט (IP) באמצעות טכנולוגיית מיתוג מנות. פתרונות התוכנה של החברה מאפשרים לחברות הטלקום לספק ללקוחותיהן שירותי ערך מוסף עתירי רווח. שווי השוק של החברה הוא 290 מיליון דולר בבורסת הנאסד"ק.

ומה ההשפעה על קומברס טכנולוג'י האם, המחזיקה ב-75% מהון מניותיה? "מאחר שהכנסות אולטיקום מהוות רק 5% מאלה של קומברס, ההשפעה עליה תהיה זניחה", אומרים ברוברטסון סטיבנס. הם מעריכים כי הכנסותיה של החברה לשנה יהיו 30 מיליון דולר - ירידה של 35% מהכנסות החברה בשנת 2000. ההפסד למניה צפוי להיות, להערכת האנליסטים, 5 סנטים (כ-2.2 מיליון דולר), בהשוואה לרווח של 10 סנטים למניה שהציגה החברה ב-2000 (4.3 מיליון דולר). "יש לנו את כל הסיבות להיות אופטימיים לגבי העתיד", אומר אוסבורן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully