וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סרגון עומדת בתחזיות: הכנסות של 3.3 מיליון דולר ברבעון הראשון

שירלי יום-טוב

25.4.2002 / 17:06

ההפסד הנקי הסתכם ב-4.3 מיליון דולר או 20 סנט למניה, לעומת הפסד של 3.6 מיליון דולר ברבעון הקודם

חברת סרגון מדווחת היום על הכנסותיה לרבעון הראשון של השנה ועומדת בתחזית האנליסטים הממוצעת. ההכנסות ברבעון הראשון הסתכמו ב-3.3 מיליון דולר - זהות לתחזית הממוצעת ונמוכות ב-200 אלף דולר מתחזית בתי ההשקעות רוברטסון סטיבנס ו-CIBC אופנהיימר. הכנסות אלו זהות להכנסות הרבעון הקודם ונמוכות ב-73% מהרבעון המקביל.

בשיחת הוועידה שקיימה היום החברה היא חזרה על תחזיותיה להמשך השנה, כפי שצפתה ברבעון הקודם. אז ועכשיו העריכה החברה כי הכנסותיה בשנת 2002 כולה ינועו סביב 25 מיליון דולר.

ביחס לחלוקת ההכנסות ציינה החברה כי כ-48% מהמכירות ברבעון הראשון היו באירופה, 40% באמריקה הלטינית ואסיה ו-12% בצפון אמריקה. רן עוז, סמנכ"ל הכספים של החברה, ציין כי זהו הרבעון החזק ביותר של החברה באזור צפון אמריקה ואמריקה הלטינית.

עוז אמר כי סרגון חתמה על חוזים עם 35 לקוחות ברבעון הראשון, מתוכם 11 לקוחות חדשים. הלקוחות החדשים תרמו כ-25% מההכנסות ברבעון, ואחד הלקוחות החדשים איתם התקשרה החברה תרם יותר מ-10% מההכנסות. החברה לא ציינה אמנם את שם הלקוח הגדול, אולם שרגא כץ, מנכ"ל החברה, אמר כי מדובר בספקית שירותי סלולר מבוססת היטב.

כץ אמר כי החברה ציינה שתי אבני דרך חשובות ברבעון הראשון - שני החוזים עליהם דיווחה בתחילת מארס עם שתי ספקיות שירותי סלולר, האחת בשוודיה והשנייה בדנמרק. "שני חוזי המסגרת האלה יוכלו לתרום לנו עשרות מיליוני דולרים בשנים הבאות, והם תרמו הכנסות לחברה כבר ברבעון הראשון", אמר כץ.

ההפסד הנקי ברבעון הראשון הסתכם ב-4.3 מיליון דולר או 20 סנט למניה, בהשוואה להפסד נקי של 17.7 מיליון דולר ברבעון המקביל והפסד נקי של 3.6 מיליון דולר ברבעון הקודם. כץ ציין כי כדי להגיע לנקודת האיזון צריכה החברה לדווח על הכנסות של 9-10 מיליון דולר, אך האחרונה לא סיפקה תחזיות לגבי העיתוי המשוער להכנסות אלו.

ההוצאות התפעוליות ברבעון הראשון הסתכמו ב-5.4 מיליון דולר, בהשוואה לכ-13 מיליון דולר ברבעון המקביל ו-4.7 מיליון דולר ברבעון הקודם. החברה מדווחת על הפסד תפעולי של 4.7 מיליון דולר ברבעון הראשון, לעומת הפסד תפעולי גדול בהרבה ברבעון המקביל - 18.5 מיליון דולר.

החברה רושמת שיפור ברמת המלאי שלה - ירידה מרמה של 7.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2001 ל-6.4 מיליון דולר ברבעון הראשון. בנוסף, נרשם שיפור גם במספר ימי האשראי ללקוח, שירד מ-78 ברבעון הרביעי ל-62 ברבעון הראשון של 2002.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully