וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רגיעה אחרי יומיים סוערים - הדולר נחלש לרמה של 4.876 שקלים

אילן מוסנאים

26.4.2002 / 12:50

אחרי קביעת השער הציג מתחזק המטבע האמריקאי ונסחר ב-4.882 שקלים; בחדרי העסקות ממתינים לתגובת הציבור ביום א', שעשויה להקפיץ הדולר לכיוון ה-5 שקלים

אחרי שהדולר רשם אתמול שיא חדש ברמה של 4.883 שקלים, נחלש היום מעט שערו של המטבע האמריקאי, והיציג החדש נקבע במחיר של 4.876 שקלים - נמוך בכ-0.14% מהציג של אתמול, שרשם שיא נוסף ברמה של 4.883 שקלים. עם זאת, לאחר קביעת השער היציג, שב הדולר ומתחזק אל רמה של 4.882 שקלים.

מחדר העסקות של בנק דיסקונט נמסר כי בסך כל, אחרי יומיים סוערים, המסחר בשוק מט"ח תנהל היום בצורה שקטהף כשדולר נע בטווח מחירים צר יחסית של 4.87-4.885 שקלים.

בדיסקונט מציינים כי כעת נותר רק להמתין ליום ראשון ולראות את תגובת הציבור, כאשר העברה של כספי הציבור מהפיקדונות השקליים אל האפיק הדולרי תתמוך בהתחזקות של המטבע האמריקאי אל הרמות של 4.9 שקלים, ואף מעבר לכך.

גם באקסלנס העריכו הבוקר כי השאלה המרכזית היא מה הציבור יעשה. בחדר המט"ח של אקסלנס מעריכים, בהסתמך על הפעילות שראינו בימים האחרונים, כי הציבור צפוי להמשיך ולזרום אל האפיק הדולרי ואל ההשקעות בחו"ל, כך שהרמה הפסיכולוגית של 5 השקלים הולכת ומתקרבת. לאור חוסר האמון של הציבור בשר האוצר ובראש הממשלה, רק הנגיד דוד קליין, אם "יתפוס יוזמה" ויעלה את הריבית בשיעור חד של 1% לפחות, יוכל לעצור את המפולת בשער השקל.

בבית ההשקעות פריקו מציינים כי השאלה העיקרית היום היא שאלת אשרור תוכנית לשינוי המיסוי באפיק המטבעי והשקלי. בפריקו מעריכים כי כישלון באישור חלק מהמרכיבים יתרום למעבר להטלת מסים מהלך שילווה בעלייה בשער השקל.

בפריקו מציינים עוד כי מהלך של הטלת מס על נכסים בחו"ל הינו בעל פוטנציאל לייסוף השקל, אולם מיסוי האפיק השקלי והשוואת המיסוי על פיקדונות המט"ח בארץ ובחו"ל, יעודד שינוי במבנה האחזקות של הציבור בארץ ויתמוך בהמשך הפיחות בשער השקל.

בפריקו סבורים שעד שתתברר תוכנית ועדת רבינוביץ' (בסוף מאי), ומבנה התוכנית שהקואליציה תצליח לאשר הדולר צפוי לנוע בטווח רחב של 4.78-4.92 שקלים. פריצה של רף ההתנגדות העליון תתמוך בהתחזקות הדולר אל עבר רמת ה-5 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully