וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש הוציא צו עיקול זמני על סך 1.25 מיליון שקל מכספי שידורי עדן

רוני קורן-דינר

30.4.2002 / 15:55

התובע טוען שהקבוצה התחייבה להעסיקו במשך שנה לפחות, ולא שילמה לו מענק בסך 75 אלף דולר לאחר זכייתה במכרז על הערוץ

העיתונאי רינו צרור, שהיה אמור להיות מנהל מחלקת האקטואליה והתעודה של שידורי עדן - הזכיינית הנוספת בערוץ 10 - קיבל צו עיקול זמני על 1.25 מיליון שקל מכספי הזכיינית. הצו לא יוסר כל עוד לא יתקבל פסק דין סופי בתביעתו של צרור נגד הקבוצה, או אם תתקבל בקשה להמרת הצו או לביטולו.

צרור התקשר בחוזה עם הקבוצה באוקטובר 2000, בטרם הגישה את הצעתה למכרז על הפעלת הערוץ. זמן קצר קודם לכן, פרש מעריכת התוכנית "אולפן שישי" בחברת החדשות של ערוץ 2. מכתב התביעה עולה כי הוסכם בין הצדדים כי תמורת העבודה בהכנת המכרז ישולם לו סכום של 75 אלף דולר, וכן ישולם לו מענק באותו סכום אם הקבוצה תזכה במכרז. בנוסף, טוען צרור, התחייבה שידורי עדן להעסיקו לתקופה של 12 חודשים לפחות, תמורת שכר של 18.5 אלף דולר לחודש.

ואולם, עם ביטול הזכייה בביהמ"ש המחוזי בחיפה (פסק דין שבוטל מאוחר יותר בעקבות ערעור עדן לביהמ"ש העליון), הופסקה עבודתו של צרור, ובמסגרת מו"מ שניהל עם נציגי הקבוצה שולם לו סכום של כ-90 אלף שקל תמורת עבודתו עד יוני 2001.

צרור טוען כי למרות הזכייה בערעור לא שולם לו המענק שהובטח, וכן לא שולם לו שכר העבודה עבור 12 החודשים שהתחייבה הקבוצה להעסיקו - בניכוי הסכום שכבר שולם. רשם ביהמ"ש השלום, אריה אטיאס, שבפניו התקיים הדיון, כתב בהחלטה כי צרור הציג ראיות מהימנות לכאורה לקיום עילת התביעה, ואילו שידורי עדן לא הציגה טענה ממשית ממנה ניתן היה להסיק כי לא התקיימו התנאים לתשלום מענק ההצלחה. בעניין התשלום החודשי כותב הרשם אטיאס כי התצהיר שהגיש סוכנו של צרור, מאיר קוטלר, "מהווה ראיה מהימנה לכאורה לעניין זה".

הרשם אטיאס כותב עוד כי קיימים מספר נתונים המצביעים לכאורה על קשייה העתידיים של שידורי עדן לבצע פסק דין לטובתו של צרור, ובהם אי תשלום סכום שאינו שנוי במחלוקת (מענק ההצלחה), דחיות תשלומים אחרים בטענה שמצבה הכספי של הקבוצה בכי רע, התנערות מההבטחה להעסיק את צרור למשך שנה, והמיזוג האפשרי של עדן עם ישראל 10, שמפעילה את הערוץ תחת קשיים כספיים כבדים, ועוד.

"חלק מן הסכומים שהגיעו למבקש (רינו צרור) שולמו באיחור ורק לאחר דרישה, וכאשר היה תלוי ועומד בביהמ"ש העליון ערעורה של המשיבה (שידורי עדן)... מה ששימש כפי הנראה תמריץ לשלם בשלב זה", אותב אטיאס בהחלטתו. "ספק רב אם בלעדי תמריץ זה היתה המשיבה מתרצה ומשלמת. כל אלה הינן בבחינת ראיות מהימנות לכאורה לקיומו של חשש סביר של הכבדה על ביצוע פסק הדין אם לא ינתן הצו".

לצרור, שחזר בינתיים לעבוד בעיתון "העיר", ניתן כאמור צו עיקול זמני בגובה התביעה. העיקול ייכנס לתוקפו לאחר שיפקיד ערבות צד ג' בגובה 300 אלף שקל. כמו כן, נפסקו לו הוצאות בגובה 5,000 שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully