וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נאמן תבל בוחן אפשרות להפעיל אינטרנט מהיר כבר בתקופת ההבראה

ערן גבאי

30.4.2002 / 16:23

נציגי UPC מגיעים מחר לארץ; הערכות: הנאמן ייאלץ לפתוח הסכמי תוכן, לבטל ערוצים ולפטר עובדים


חברת הכבלים תבל, המנוהלת על ידי נאמן, עשויה לספק שירותי אינטרנט מהיר בחודשיים הקרובים - במהלך תקופת הפעלת תוכנית ההבראה של החברה. כך נודע ל-TheMarker.

על אף שעל פי צו הקפאת ההליכים נגד תבל, החברה אינה אמורה להשקיע בדבר בחודשיים הקרובים, אלא רק בהפעלתה השוטפת של החברה, נודע כי בכוונת צבי יוכמן, הנאמן לביצוע ההסדר ממשרדו של רו"ח יצחק סוארי, לבחון את הפעלת שירות האינטרנט המהיר בתבל. יוכמן, אגב, מייחס משמעות רבה לזירוז הליך מיזוגן של שלוש חברות הכבלים.

לצורך כך, יצטרך יוכמן להגיע לסיכום עם חברת נטקום של לוני הרציקוביץ', שהיתה הראשונה לתבוע את ציוד התקשורת שלה לאספקת שירותי אינטרנט מהיר. נטקום ביקשה מביהמ"ש לאפשר לה להמשיך ולפעול במסגרת הקפאת ההליכים של תבל, ולאכוף את השעבודים הקיימים לחברה על הציוד שמכרה לתבל. נטקום טוענת שתבל חייבת לה כ-23 מיליון שקל.

הערכות הן כי יוכמן ייאלץ במהלך החודשיים הקרובים לבטל הסכמים עם מספר ערוצי תוכן ולהתחיל בצעדי צמצום הוצאות מאסיווי לו נדרשת החברה, שיכלול, ככל הנראה, פתיחת הסכמי תוכן ופיטורי עובדים.

ביום שני הקרוב צפוי יוכמן להגיש לשופטת ביהמ"ש המחוזי, ורדה אלשיך, את הדו"ח הראשון שלו, בו יתייחס לארבע שאלות עיקריות: תרומת בעלי המניות להסדר המימון של תבל; פירוט הצמצומים שיבוצעו בתבל; הרכב התשלומים לעובדים, ספקים וקבלנים; והתקציב להפעלת החברה בתקופת ההבראה.

הסדר המימון שיאפשר הזרמת כספים לתבל על ידי בעלי מניותיה והבנקים המממנים - בנק לאומי, פועלים, דיסקונט והבינלאומי - תלוי ביכולתו של יוכמן להגיע להסדר שיאפשר את דילולה של חברת UPC, המחזיקה ב-46.5% ממניות תבל. מחר צפויים להגיע לארץ נציגי UPC לשיחות עם הנאמן, שיוכל להעריך את הפוטנציאל להגיע להסכם מימון חדש לתבל, ככל הנראה, כפונקציה של מיזוג חברות הכבלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully