וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגדל מבקשת למחוק את מגדל הון מן המסחר

אלי דניאל

1.5.2002 / 13:19

המחיר המוצע למניה - 8.3 שקלים, גבוה בכ-18% ממחירה בשוק; עלות הצעת הרכש למגדל נאמדת בכ-7.7 מיליון שקל


חצי שנה לאחר שרכשה את השליטה בחברת ההשקעות מגדל הון (לשעבר, קרדן הון), מבקשת מגדל ביטוח ופיננסים, למחוק את מניותיה של מגדל הון מן המסחר בבורסה בתל אביב, וזאת באמצעות פרסום הצעת רכש לרכישת החזקות הציבור בחברת ההשקעות.

מגדל מחזיקה כיום בכ-88.7% ממניות מגדל הון, בעוד שהחברה הבת של מגדל הון, החברה המרכזית קרנות נאמנות, מחזיקה בכ-0.4% נוספים ממניות מגדל הון. לפיכך, כדי להגיע להחזקה של 95% ממניות מגדל הון, שיעור החזקה אשר יאפשר רכישה כפויה של יתרת המניות, צריכה מגדל שבעלי מניות נוספים, המחזיקים בלפחות 6.3% ממניות מגדל הון, ייענו להצעת הרכש.

מגדל מציעה לשלם לבעלי המניות של מגדל הון מחיר של 8.3 שקלים למניה, מחיר הגבוה בכ-18% ממחיר השוק של מניית מגדל הון. מחיר זה, משקף לחברת ההשקעות שווי שוק של כ-71 מיליון שקל, כ-19% פחות משווי השוק לפיו רכשה מגדל את השליטה במגדל הון מידי קרדן . עלות הצעת הרכש נאמדת בכ-7.7 מיליון שקל והמועד האחרון להגשת הודעות קיבול בגינה יחול בשעה 16:00 ביום ד', 22 במאי 2002.

לפני שבוע נודע כי מגדל הון מנהלת מו"מ עם בנק ההשקעות האמריקאי ליהמן ברדרס בנוגע לפעילות משותפת בתחומי ניהול תיקי השקעות בשוקי ההון בחו"ל ללקוחות פרטיים.

מגדל הון סיימה את שנת 2001 עם הכנסות של כ-44 מיליון שקל, גידול של כ-8% לעומת ההכנסות בשנת 2000. בשורה התחתונה הרוויחה החברה בשנה החולפת סך של 4.3 מיליון שקל, קיטון של כ-42% בהשוואה לרווחי שנת 2000.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully