בנק למסחר נכנס להליכי פירוק

ביהמ"ש מינה את הכונס הרשמי כמפרק זמני של הבנק; דוד תדמור: "פניית היועמ"ש לקבלת צו פירוק ומינוי כונס הנכסים הרשמי כמפרק זמני הם הדבר הנכון לעשותו"

אמיר הלמר
02/05/2002

השופטת ורדה אלשייך קיבלה היום את בקשת היועץ המשפטי לממשלה למנות את כונס הנכסים הרשמי של בנק למסחר כמפרק הזמני שלו. השופטת אלשייך הסמיכה את כונס הנכסים הרשמי לפעול ולבצע את כל הפעולות הנדרשות לגבי בנק למסחר.

בעקבות הודאת עובדת הבנק אסתר אלון במעילה בכספי לקוחות הבנק ומינוי ד"ר דוד תדמור למנהל מורשה לבנק על ידי נגיד בנק ישראל, החליט תדמור ב-26.4.02 על הקפאת מילוי התחייבויות הבנק למשך 10 ימים על פי פקודת הבנקאות.

בקשת פירוק הבנק מוגשת על רקע סיומה הצפוי של תקופת השעיית ההתחייבויות ביום ראשון הקרוב, ומאחר שבהיעדר סעד משפטי שיורה אחרת לא היתה עוד לתדמור סמכות שלא לפתוח את שערי הבנק לציבור לקוחותיו בתום תקופת ההשעיה.

בבקשה נטען כי על רקע המעילה שבוצעה בבנק אין ביכולתו לשוב ולפעול במהלך העסקים הרגיל, ופתיחת שעריו לציבור היתה פוגעת פגיעה קשה בנכסים שנותרו לבנק ובציבור נושיו.

תדמור אמר כי "פנייתו של היועץ המשפטי לממשלה לקבלת צו פירוק ומינוי כונס הנכסים הרשמי כמפרק זמני הם הדבר הנכון והראוי לעשותו. מדובר בנכסי ציבור אשר צריכים להיות מנוהלים בידי גוף ציבורי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully