וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יום רגוע בבורסה: כור עלתה ב-5.5% בעקבות הדו"חות של אי.סי.איי

אילן מוסנאים

6.5.2002 / 17:09

המעו"ף עלה ב- 0.1% במחזור מסחר נמוך - 141 מיליון שקל

אחרי המסחר הסוער בשבוע שעבר סיימה הערב הבורסה של תל אביב יום רגוע נוסף בעליות שערים של כ-0.1% במדדים המובילים ותוך מחזור נמוך של 141 מיליון שקל.

המדדים המובילים פתחו הבוקר את המסחר, בהשראת הידיעות על הסכמה עקרונית בין צה"ל והפלשתינאים לפתרון המשבר סביב כנסיית חג המולד, בעליות שערים קלות של עד 0.5%, שנמשכו עד לקראת השעה 12:30. בשעה זו שינו המדדים כיוון, והעליות הקלות התחלפו בירידות מתונות שהגיעו עד לרמה של 0.3% במעו"ף.

הירידות לא החזיקו זמן רב ולקראת השעה 13:00, שבו המדדים להיסחר בעליות מתונות, שנמשכו עד לסיום המסחר. מדד המעו"ף סיים את המסחר בעליות של 0.1% לרמה של 390.8 נקודות ומדד תל אביב 100 עלה ב-0.1% לרמה של 376 נקודות. התל טק 15 ירד ב-0.2%.

פעילים בשוק ציינו כי המסחר היום היה רגוע, כשהמשקיעים ממתינים לראות את תוצאות המסחר הערב בנאסד"ק. לדברי הפעילים, העליות בימים הקודמים באו כתיקון לירידות החדות שנרשמו בתחילת השבוע שעבר. עם זאת הפעילים ציינו, כי במידה שהנאסד"ק ימשיך במגמה השלילית שלו, הבורסה בתל אביב לא תוכל להתעלם מכך וגם היא תצטרף אל הירידות.

מניית טבע נסגרה בעלייה של 0.6% וריכזה את המחזור הגבוה בבורסה - 30 מיליון שקל. המניה זכתה בתקופה האחרונה לשורה של המלצות חיוביות בעקבות הדו"חות הכספיים המצוינים שפירסמה. בהמלצה האחרונה, שפורסמה אתמול, העניק האנליסט אורי הרשקוביץ, מלידר דש, המלצת "קנייה חזקה" ומחיר יעד של 400 שקל-גבוה בכ-45% ממחירה בבורסה.

מניות כור וכלל תעשיות עלו ב-5.5% ובכ-1%, בהתאמה, על רקע פרסום תוצאותיה של החברה המוחזקת אי.סי.איי טלקום . אי.סי.איי דיווחה אתמול על הכנסות של כ-194.7 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה - בדומה לתחזיות המוקדמות, כאשר השורה התחתונה שלה מראה על הפסד של כ-52.1 מיליון דולר, בין היתר בשל מחיקה של כ-53 מיליון דולר אשר בוצעה בחברה הבת, אינווייב. בסך הכל, נראה כי תוצאותיה של אי.סי.איי היו פחות גרועות מהצפוי. אי.סי.איי פתחה את המסחר בנאסד"ק בעליות של כ-10%.

מניותיהם של שני הבנקים הגדולים נסגרו במגמה חיובית. מניית בנק הפועלים עלתה ב-0.9% ומניית לאומי נסגרה בעלייה של 0.3%.
לעומתם מניית בנק מזרחי הדרימה ב-0.2% ומניית דיסקונט השילה 1.6%.

בסקירה לקראת הדו"חות הכספיים לרבעון ה-1 של 2002, שפירסם בית ההשקעות לידר דש, מעריך האנליסט יובל בן זאב, כי הבנקים ימשיכו לבצע ברבעון ה-1 של 2002 הפרשות גבוהות, כפי שעשו במחצית השניה של 2001. בנוסף צפויים תוצאותיהם של הבנקים להיפגע מהתשואות השליליות בשוק ההון ומפערי מדד בגין/ידוע. בן זאב סבור כי ההפרשות של בנק דיסקונט יהיו גבוהות מהממוצע בסקטור וכי הבנק צפוי להציג גם ברבעון הפותח של 2002 הפסדים.

מנייה נוספת שסבלה היום מחולשה היא כי"ל . בלידר דש מעריכים כי כי"ל תצליח להציג שיפור לעומת הרבעון האחרון של 2001, אולם תוצאותיה יהיו חלשות מאשר ברבעון המקביל. המניה ירדה ב-1.5% במחזור של 3.5 מיליון שקל.

מבין המניות הדואליות ניתן לציין את פורמולה שירדה ב-2.1% ונייס שעלתה בכ-2.2%, לאחר שהודיעה היום על קבלת הזמנה לאספקת שתי מערכות NiceLog ממינהל התעופה האזרחי באוסטריה, עבור שדות התעופה של לינץ וגראץ.

מניה דואלית נוספת שבלטה היום היא פאראדיים גיאופיזיקל שזינקה בשיעור חד של 15.5%, על רקע הפרסום ב"מעריב" לפיו חברה אמריקאית מנהלת מגעים לרכישת פאראדיים לפי שווי של כ-100 מיליון דולר. דובר החברה התייחס לפרסום זה ואמר ל-TheMarker: "אין משהו קונקרטי. כשיהיה, נודיע".

בצד האדום של הבורסה בלטה מניית פלד השקעות שצנחה בשיעור של 29.5% במחזור כספי של כ-61 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully