וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שערו היציג של הדולר עלה ל- 4.844 שקלים

ליאור כגן

6.5.2002 / 17:50

סוחרים: הדולר ייסחר בטווח של 4.80-4.90 שקלים עם נטייה לעליות

יום המסחר בשוק המט"ח נפתח ביציבות בדולר, ובשעות הראשונות אף התחזק השקל. אולם, במהלך היום התהפכה המגמה והדולר שב להתחזק. שערו היציג של הדולר נקבע בעלייה של 0.3% לרמה של 4.8440 שקלים. אתמול נסחר הדולר במסגרת האופציות סביב רמה של 4.82 שקלים. מחדרי העסקות נמסר כי נפח המסחר אינו גבוה, ועיקר המסחר התנהל בין הבנקים.

סוחרים בשוק המט"ח מעריכים כי הדולר ייסחר בימים הקרובים בטווח מחירים של 4.80-4.90 שקלים עם נטייה לעליות. זאת, ללא התפתחויות חדשות בתחום המדיני או הכלכלי. לדברי סוחרים, המסחר בשוק המט"ח נרגע בהשוואה לתחילת שבוע שעבר. הרגיעה מתבטאת בירידה בסטיות התקן לרמה של כ-8.5% ובירידה בנפח המסחר.

"אסור לשכוח כי ישנם גורמים רבים שיכולים לתמוך בהמשך הפיחות", כותבים רוב הגופים הכלכליים בסקירותיהם השבועיות. בין הגורמים הללו ניתן למנות את אי הוודאות לגבי אופי התוכנית הכלכלית, או חידוש ההסלמה הבטחונית.

נפח המסחר בשוק המט"ח עמד בסוף שבוע שעבר על כ-850 מיליון דולר (במזומן) בממוצע ליום. עלייה חדה נרשמה בנפח המסחר בעסקות "החלף" (עסקה עתידית על שער הדולר), בעיקר עקב פעילות ערה יותר של הגופים הזרים. ביומיים הראשונים של חודש מאי עמד נפח המסחר הממוצע של עסקות "החלף" שביצעו הגופים הזרים על כ-1.4 מיליארד דולר - עלייה של כ-40% לעומת הממוצע של חודש אפריל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully