וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רגיעה בשוק הכספים: השחרים נסחרים ללא שינוי; המק"מים ממשיכים לעלות

אילן מוסנאים

6.5.2002 / 11:47

התשואה במק"מים הבינוניים-ארוכים יורדת לרמה של 5.2%-6.4%; עליות קלות בגלבועים; ירידות של כ-0.5% בצמודי המדד הארוכים


הרגיעה בשוק הסולידי נמשכת הבוקר, ואחרי 5 ימים בהם רשם האפיק השקלי עליות, הוא נסחר הבוקר ביציבות. הדולר שירד ביום שישי ב-0.6% נסחר הבוקר ללא שינוי לעומת השער היציג ברמה של 4.8287 שקלים.

המק"מים ממשיכים גם הבוקר בהתאוששות ורושמים עליות של 0.1%-0.2%. המק"מים לטווח של חצי שנה ומעלה שסגרו אתמול במחיר המשקף להם תשואה של 5.3%-6.5% נסחרים כעת בתשואה של 5.2%-6.4%. ביום ראשון שעבר נסגרו המק"מים לטווח של חצי שנה ומעלה בתשואה של 6.9%-7.2%, לאחר שכבר נסחרו במחיר ששיקף להם תשואה לפדיון של עד 7.5%.

פעילים בשוק ההון אומרים כי עבור האפיק השקלי: "No news is good news". לדבריהם, הרגיעה הבטחונית מקבלת הבוקר חיזוק בדמות הידיעות על הסכמה עקרונית בין צה"ל והפלשתינאים לפתרון המשבר בכנסיית המולד בבית לחם, ויחד עם היחלשות הדולר מקבל האפיק השקלי תמיכה חיובית.

עם זאת, הפעילים מציינים כי בשעה זו שוק הכספים מתנהל במחזורים נמוכים ללא כיוון ברור, ורק לקראת שעות הצהריים, עם תחילת הפעילות של קרנות הנאמנות, צפויה להתקבל תמונה ברורה יותר.

נזכיר כי אתמול פתח האפיק השקלי בעליות חדות, אולם בשעות הצהריים, בעקבות פרסום תחזית פסימית של יו.בי.אס ורבורג על המשק הישראלי ושמועות שתעריפי החשמל צפויים להתייקר משמעותית, המגמה התמתנה.

השחרים נסחרים כעת ביציבות עם נטייה לירידות קלות, כאשר האג"ח לטווח של 4 שנים מסדרה 2665 נסחרת ללא שינוי, והאג"ח לטווח של 5 שנים מסדרה 2670 יורדת ב-0.2%. התשואות בשתי איגרות אלו עומדות הבוקר על 7.42% ו-8.05%, בהתאמה. השחר הארוכה ביותר מסדרה 2680, לטווח של כ-9 שנים, נסחרת כעת ללא שינוי ובתשואה לפדיון של 8.54%, בדומה לרמה בה סיימה אתמול את המסחר.

הצמודים ממשיכים הבוקר לרדת, כאשר האג"ח מסוג גליל הארוכות נסחרות בירידות ממוצעות של כ-0.5%. נראה כי הירידות בצמודים הארוכים משקפות את החשש מהעלאת ריבית חדה בסוף החודש.

הגלבועים, צמודי הדולר, שאתמול רשמו ירידות בעקבות היחלשות המטבע האמריקאי במסחר באופציות, רושמים בשעה זו עליות. זאת, מכיוון שהדולר נסחר כעת ברמה הגבוהה מהרמה ששיקפו לו אתמול האופציות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully