וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: אמדוקס וצ'ק פוינט בשפל של 3 שנים

נטע יעקבי

6.5.2002 / 23:39

הנאסד"ק ירד ב-2.1 אחוזים - הרמה הנמוכה ביותר זה 7 חודשים; הדאו ירד בשני אחוזים; סימטרון זינקה ב-20% בעקבות הדו"חות הכספיים; אי.סי.איי עלתה ב-4%

יום המסחר בוול סטריט נסגר במגמה שלילית, על רקע ציפיות המשקיעים להחלטת הבנק הפדרלי מחר בנוגע לשער הריבית, ולקראת הדו"חות של סיסקו שיפורסמו מחר אחרי הסגירה. מדד הנאסד"ק ירד ב-2.1% לרמת 1,578 הנקודות, בה לא ביקר מזה 7 חודשים. מדד הדאו ג'ונס ירד ב-2% אל מתחת לרמת 10,000 הנקודות, בהובלת מניות השבבים.

מחר יפרסם הבנק הפדרלי את החלטתו בנוגע לרמת הריבית. על פי ההערכות בשוק, יותיר הבנק את שיעור הריבית בגובה של 1.75%, רמתה הנמוכה ביותר מזה 40 שנה. במהלך 2001 הופחתה הריבית 1 פעמים, ומחילת 2002 נותר שיעור הריבית ללא שינוי.

מחר יתפרסמו הדו"חות הכספיים של יצרנית ציוד התקשורת סיסקו. החברה עשויה לדווח מחר לראשונה מזה שנה על שיפור בתוצאותיה הכספיות, הן בשורת הרווח והן בשורת ההכנסות. ההערכות בשוק הן כי מכירותיה של סיסקו למגזר הטלקום צנחו בכ-10%-15% לעומת הרבעון הקודם וכי מכירות אלו עשויות להמשיך ולהתכווץ. עם זאת, מכירות סיסקו בתחום הציוד לרשתות במגזר העסקי - אשר מהוות את חלק הארי של מכירות החברה - לא נפגעו באופן קשה.

אורבוטק ואי.סי.איי פירסמו דו"חות ועלו ב-3.9%

המניות הישראליות נסחרו ברובן בירידות. עם זאת, בקרב העולות בלטה מניית אי.סי.איי, שריכזה מחזור גדול בעקבות הדו"חות הכספיים שפירסמה אתמול. המניה, שרשמה בשיא היום עלייה של כ-16%, סיימה את המסחר בעלייה של כ-3.9% למחיר של 3.2 דולרים. החברה, שפירסמה אמש את הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2002, עמדה בתחזיות המוקדמות ודיווחה על הכנסות של 197.4 מיליון דולר. בשיחת הוועידה שקיימה החברה אמרו מנהליה כי הצפיות בשוק הטלקום הידרדרה.

לעומת אי.סי.איי, חברת אורבוטק פיספסה את התחזיות המוקדמות, ודיווחה על הכנסות של 51.1 מיליון דולר - ירידה של 51% מהרבעון המקביל. עמיחי שטיינברג, סמנכ"ל הכספים של החברה, העריך כי הכנסות הרבעון הבא יוסיפו לרדת ויסתכמו במעט יותר מ-50 מיליון דולר. החברה לא צופה שיפור בתנאי השוק במחצית השנייה של 2002. על אף הדו"חות המאכזבים, מניית החברה הוסיפה כ-3.9% למחיר של 26.1 דולר.

המניות הכבדות נסחרות במגמה מעורבת. מניית קומברס רשמה ירידה של 2.1% ל-11.5 דולר. היום נודע ל-TheMarker כי קומברס נערכת לקראת רכישת חברת המסרים המיידיים הישראלית אודיגו. עובדים של אודיגו עוברים הדרכות מקצועיות במשרדי קומברס בתל אביב, ובמקביל נמשך תהליך הפיתוח המשותף של שתי החברות. בשלב זה לא ידוע מהו הסכום שתשלם קומברס עבור רכישת אודיגו, אבל הוא צפוי להיות נמוך מ-100 מיליון דולר, הסכום ששילמה לפני שנה חברת אופנווייב עבור אבוגדרו (Avogadro), שפיתחה פתרונות טכנולוגיים שהתחרו באלו של אודיגו.

שאר המניות הישראליות הכבדות נסחרו אף הן בירידות ובמיוחד בלטה מניית אמדוקס שאיבדה 8.5% ל-18 דולר - מחיר שפל בו לא עמדה מאז ינואר 1999. בלוחות המודעות האלקטרוניים הביעו חלק מהמשקיעים חששות כי החברה עשויה להמשיך ולהנמיך את התחזיות, לאור המשך ההאטה במגזר הטלקום. מניית צ'ק פוינט ירדה בכ-3.8% ל-16 דולר, מחיר שפל בו לא עמדה מאז אוקטובר 1999.

פרסייס איבדה ב-12.2%, סימטרון עלתה ב-19.4%

מניית פאראדיים בלטה בעלייה של כ-17.3% למחיר של 4.4 דולרים, בעקבות הערכות בשוק כי החברה נמצאת במו"מ למכירתה לחברה אמריקאית לפי שווי של 100 מיליון דולר. עם זאת, מנכ"ל החברה, אלדד וייס, אמר היום ל-TheMarker כי לא מתנהל מו"מ למכירת החברה.

מניית ספיאנס ירדה בכ-1.9% לדולר אחד, לאחר שרשמה היום עלייה נאה של כ-15%. היום פורסם כי 5 בנקים ישראליים איפשרו לחברה להמיר קווי אשראי בהלוואות לטווח ארוך, ולדחות את מועד הפירעון של חלק מקווי האשראי שלה עד למארס 2005. קווי האשראי שהומרו להלוואות הסתכמו בכ-26 מיליון דולר.

מניות נוספות שבלטו היום הן פארמוס , שזינקה בכ-12.6% ל-1.2 דולרים, בעקבות הדו"חות הכספיים שפירסמה ביום שישי, וסימטרון , שבלטה בזינוק של כ-19.4% לאחר שפירסמה את הדו"חות הכספיים. מנגד, רשמו ירידות מניית פרסייס , שאיבדה כ-12.2% ל-10.9 דולרים, ייתכן שעל רקע הדו"חות שפירסמה היום מתחרתה, BMC.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully