וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מלם צפויה לדווח על חזרה לרווחיות כבר ברבעון הראשון של השנה

גולן פרידנפלד

7.5.2002 / 15:58

ברבעון הרביעי 2001 הפסידה 7.4 מיליון שקל

מלם מערכות מקבוצת זאבי צפויה לדווח על חזרה לרווח כבר ברבעון הראשון של השנה. כך נודע ל-TheMarker. החברה הפסידה כ-7.4 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2001 וכ-17 מיליון שקל בשנת 2001 כולה, לעומת הפסד של 7.5 מיליון שקל ב-2000. מלם נסחרת בבורסה בתל אביב על פי שווי של 32 מיליון שקל.

לצד האופטימיות שבצפי לתוצאותיה הרבעוניות של מלם, נראה כי גד זאבי עושה כל שביכולתו לצמצם את חובות החברות בקבוצה, בהן מלם. החברה רכשה איגרות חוב של עצמה בהיקף של 11 מיליון שקל במסגרת עסקה מחוץ לבורסה בסוף אפריל ממשקיעים מוסדיים שהחזיקו באיגרות. מדו"חות מלם עולה כי האיגרות הונפקו על בסיס תשקיף החברה מחודש מארס 1999 בריבית של 7.9%, אשר משולמת אחת לשנה החל מפברואר 2000. הקרן אמורה להיפרע החל מה-5 בפברואר 2005. אתמול בוצעה עסקה נוספת - הפעם במניות מלם - מחוץ לבורסה ובה נמכרו כ-2.7% ממניות החברה תמורת כ-850 אלף שקל.

מצוקת המזומנים אליה נקלע זאבי נובעת בעיקר מעסקת רכישת 20% ממניות בזק , שרובה מומן באמצעות אשראי בנקאי. תמורת אשראי זה שיעבד זאבי את מניות בזק שרכש, אלא שהמניות איבדו אחוזים ניכרים מערכן ושווי הביטחונות ירד.

זאבי החל לממש לאחרונה מספר נכסים שברשותו. הוא מכר את ההחזקה בחברת סימטרון בתמורה לכ-9.9 מיליון דולר וחבילת מניות בגאון אחזקות בתמורה לכ-2.8 מיליון דולר. הוא מכר גם החזקה נוספת של כ-39.2% מהון המניות בחברת טרנסכלל , העוסקת באספקת שירותי עמילות מכס ובשילוח בינלאומי, לפולאר השקעות ומרדכי פרידמן, מנכ"ל טרנסכלל, תמורת כ-25.5 מיליון שקל.

קבוצת זאבי מחזיקה בזאבי מחשבים, אשר איבדה מתחילת השנה כ-90%. החזקתה העיקרית של זאבי מחשבים, לאחר מכירת ההחזקה בסימטרון, היא בחברת טלנולדג', שמוסיפה לצבור הפסדים ושהביאה את זאבי מחשבים להפסד שנתי של כ-80 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully