וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לראשונה זה יותר משנה: שיפור בתוצאותיה של סיסקו

יהודה שויצר

7.5.2002 / 23:27

רווחיה הוכפלו ברבעון ל-838 מיליון דולר; הכנסות החברה צמחו ב-2% ל-4.8 מיליארד דולר


לראשונה מזה יותר משנה, שיפור בתוצאותיה הרבעוניות של ענקית ציוד הרשתות סיסקו. החברה עלתה על תחזיות האנליסטים לרבעון הכספים השלישי ודיווחה על רווח של 838 מיליון דולר, 11 סנט למניה, פי 3 מהרווח למניה שרשמה החברה ברבעון המקביל. רווחי החברה עלו על התחזיות לרווח של 9 סנט למניה בלבד.

מכירות סיסקו ברבעון שהסתיים ב-27 באפריל גדלו ב-2% לעומת הרבעון המקביל ל-4.8 מיליארד דולר. ברבעון המקביל רשמה החברה הכנסות של 4.73 מיליארד דולר.

המניה עלתה ב-13% במסחר לאחר הסגירה.

למרות הצמיחה בהכנסות, התוצאה הסופית מאכזבת במעט ביחס לתחזיותיה של החברה. בחודש פברואר מסרה סיסקו כי מכירותיה ברבעון צפויות להישאר ללא שינוי לעומת מכירותיה ברבעון הקודם - רבעון הכספים השני של החברה - שהסתכמו ב-4.82 מיליארד דולר, או אף יגדלו בשיעור חד ספרתי נמוך ל-4.86 מיליארד דולר.

סיסקו סובלת מחולשה בעסקיה כבר תקופה ארוכה. מניות החברה נפלו משיא של 288 דולר במארס 2000, למחיר של 13 דולר היום. מתחילת השנה הנוכחית נפלה המניה ביותר מ-35%.

סיסקו ממשיכה במסע הרכישות


סיסקו הודיעה לאחרונה על רכישתן של שתי חברות סטארט אפ, האמרהד (Hammerhead) ונבארו (Navaro), תמורת סכום כולל של 258 מיליון דולר במניות. בכך אוששה החברה את הספקולציות כי תחזור למסלול רכישות בשוק. לסיסקו כבר היו אחזקות מיעוט בשתי החברות.

האמרהד, חברה ממסצ'וסטס שלה 85 עובדים, מפתחת תוכנות שנועדו להאיץ שירותי תקשורת IP כדוגמת בילינג, אבטחה ו-QoS. סיסקו שילמה תמורת כל מניותיה שאינן בידיה עדיין 173 מיליון דולר. האמרהד נוסדה באפריל 2000, והיא תצורף לחטיבת הכבלים של סיסקו.

נבארו, שנוסדה במארס 2000, מפתחת רכיבי ASIC לרשתות אתרנט. סיסקו רכשה את מניותיה שאינן בידיה היום תמורת 85 מיליון דולר. לנבארו 25 עובדים בטקסס, והיא תצורף לחטיבת פתרונות האינטרנט של סיסקו. סיסקו וקרן ההון סיכון סווין רוזן השקיעו בנבארו 17.5 מיליון דולר בשנת 2000.

סיסקו מצפה לרשום הפרשה חד פעמית של פחות מ-2 סנט למניה כנגד המוניטין שתרכוש בעסקה. הרכישות כפופות לאישור סופי וצפויות להיסגר ברבעון הרביעי של שנת הכספים 2002, שלפי לוח השנה של סיסקו מסתיימת ב-28 ביולי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully