ההונאה הגדולה בתולדות המדינה

אתי אלון דיווחה על ימי חופשה, אך בפועל הגיעה לעבוד

לפי הוראות בנק ישראל, עובדי בנק בתפקידים מסוימים מחויבים לצאת ל-14 ימי חופשה רצופים במהלך השנה, על מנת להקל על גילוי מעילות או אי סדרים

ליאור כגן

אתי אלון דיווחה בשנים האחרונות על ימי חופשה, כפי שמחייבות הוראות מחלקת הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל, אך בפועל הגיעה לעבודה, כך נודע ל-TheMarker. הוראות בנק ישראל קובעות באופן ברור כי בעלי תפקידים רגישים, המתעסקים בכספי לקוחות, כגון מנהל סניף או יועץ השקעות, מחויבים לצאת לחופשה רצופה של 14 יום במהלך שנת עבודה.

הוראות אלו נקבעו במטרה להקשות על עובדים לבצע מעילות או פעולות לא כשרות בכספי הבנק או הלקוחות. הבנקים הגדולים מסרו כי הם מקפידים מאוד על ביצוע נוהל זה. ישנם בנקים המחמירים יותר, ומעודדים מעבר של עובדים בין סניפי הבנק השונים לאחר תקופה מסוימת של עבודה.

הוראות בנק ישראל קובעות גם כי מנהל סניף לא יוכל לכהן בתפקיד באותו סניף למעלה מ-5 שנים. אלון, שכנראה לא רצתה להעלות את חשדות הממונים עליה, דיווחה על יציאה לחופשה, אך בפועל הגיעה לעבודה כרגיל. אלון ידעה שהיעדרות מהסניף עלולה לחשוף את דבר המעילה, למשל במקרה שלקוח יפנה לפקידה אחרת לבירור על חשבונו.

נושא ימי החופשה יהיה בין הנושאים שייבדקו על ידי הרשויות, שינסו להבין כיצד אף אחד בבנק לא שם לב לעובדה כי אלון מגיעה לעבודה גם בימים בהם דיווחה על חופשה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully