וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טבעול יוצאת מהמקפיא: נכנסת לקטגוריית המזון המצונן עם סדרת נקניקיות

ענת ביין

8.5.2002 / 15:57

בהחדרת המוצרים משקיעה החברה 5.5 מיליון שקל, מתוכם 3 מיליון שקל הושקעו בפיתוח ו-2.5 מיליון שקל יושקעו בפרסום

טבעול, מקבוצת אסם-נסטלה, המתמחה בייצור מוצרי מזון מן הצומח, תתחיל לשווק לראשונה מוצרים מצוננים, ומשיקה סדרת נקניקיות מן הצומח שתמותג תחת השם "נקניקולה". עד היום ייצרה טבעול לשוק המקומי נקניקיות קפואות בלבד, אך לגרמניה, הולנד ובלגיה מוכרת החברה גם נקניקיות מצוננות.

בהחדרת המוצרים לשוק המקומי משקיעה החברה 5.5 מיליון שקל, מתוכם 3 מיליון הושקעו בפיתוח המוצרים, שדרוג טעם הנקניקיות והתאמת קווי הייצור. 2.5 מילון שקל נוספים יושקעו בפעילות פרסומית שתלווה את השקת המוצרים.

טבעול מחזיקה כיום בכ-10% משוק הנקניקיות, ולדברי עמרי לוטן, מנכ"ל טבעול, "המהלך נועד להפוף את החברה לשחקן משמעותי יותר בקטגוריה זאת, ולשלש את היקף המכירות בתחום זה עד סוף 2003".

הצלחת טבעול בהגדלת נתח השוק של נקניקיות מן הצומח - עם החדרת הנקניקיות המצוננות - תהיה משמעותית עבור טבעול בבואה לשקול את עתידה בקטגוריית המצוננים ההולכת ומתפתחת.

יפתח קרן, סמנכ"ל שיווק ומכירות בטבעול, מסר כי קהל היעד העיקרי של המוצר הוא ילדים, וציין כי שם הסדרה נבחר בהתאם לערכי המותג של טבעול, שהם כייף, טעם, חדשנות, איכות, סגנון חיים בריא, טבעיות וכדומה.

שוק המוצרים המוכנים לאכילה מצוי בצמיחה מתמדת בעולם בכלל ובישראל בפרט, בה עמד היקף המכירות בשנת 2001 על 500 מיליון שקל. קטגוריית הנקניקיות מהווה 26% משוק זה, בהיקף כספי של 180 מיליון שקל בשנה. השחקנים בשוק הנקניקיות הם זוגלובק, עם 50%, כשאחריה ממוקמת טבעול עם 11%, עוף טוב/הוד לבן עם 9%, יחיעם עם 9% וטיב טירת צבי עם 7.5%.

טבעול מובילה את שוק המוצרים דמויי בשר, שהיקפו עומד על 174 מיליון שקל בשנה, עם נתח של 70.5%. החברה סיימה את שנת 2001 עם מחזור מכירות שהסתכם ב-225 מיליון שקל, מתוכם 55% מקורם ביצוא.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully