וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי 5 רבעונים של הפסדים מג'יק מציגה ניצני התאוששות

אילן מוסנאים

9.5.2002 / 10:37

הרוויחה ברבעון הראשון 151 אלף דולר; צמצום חד בהוצאות העביר את החברה לרווח תפעולי

אחרי שנה קשה ב-2001, במהלכה רשמה מג'יק הפסדים בהיקף של 42.8 מיליון דולר בארבעה רבעונים חלשים (האחרון שבהם היה חלש במיוחד עם הפסד של 27.8 מיליון דולר), מדווחת החברה על רווח קטן של 151 אלף דולר ברבעון שפתח את 2002.

החברה מציינת כי המעבר לרווחיות נבע בעיקר ממהלכי ההתייעלות שביצעה במהלך 2001, שכללו קיצוץ משמעותי בעלויות, שיפור בשולי הרווח והתאמה לשינויים בתנאי השווקים (מהלך שכלל בין היתר סגירת סניפים במקומות בהם פחת הביקוש למוצרי החברה).

עם זאת, החברה, שבשליטת חברת פורמולה , המשיכה גם ברבעון המדווח לסבול מהחולשה בתום האינטרנט העולמי, ובשורת ההכנסות נרשמה שחיקה של כ-17% בהכנסות לכ-16.8 מיליון דולר. ברבעון שסיים את 2001 דיווחה החברה על הכנסות של 17.4 מיליון דולר.

לפני כשבועיים העריך האנליסט בני שרביט מבנק הפועלים, כי מג'יק עשויה להציג רווח חיובי קל ברבעון הראשון בזכות מהלכי ההתייעלות שביצעה, וזאת אחרי 5 רבעונים רצופים בהם החברה הפסידה. עם זאת, שרביט הותיר למניה המלצת "החזק". לדבריו, עדיין מוקדם להשקיע במניה בשל החשש שלא תצליח להציג צמיחה ברבעונים הבאים.

למרות הירידה החדה בהכנסות, הצליחה החברה לשמור על רמת רווח גולמי דומה לזו שהציגה ברבעון המקביל - 9.4 מיליון דולר. שולי הרווח הגולמי עלו לרמה של 56%, לעומת 49% ברבעון הפותח של 2001 ו-51% ברבעון שסיים את השנה שעברה.

בהמשך הדו"ח מדווחת מג'יק על צמצום של כ-20% בהוצאות המו"פ ל-1.4 מיליון דולר, וירידה של כ-30% בהוצאות ההנהלה והכלליות ל-7.3 מיליון דולר. היעדר הפחתות והוצאות חד פעמיות, לעומת הוצאה של 4.4 מיליון דולר בסעיפים אלו ברבעון המקביל, איפשרו למג'יק לעבור לרווח תפעולי של 230 אלף דולר, לעומת הפסד תפעולי של 7.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

הפסדי הון של 2.2 מיליון דולר בתחילת 2001 שלא חזרו על עצמם השנה, הביאו לידי כך שהחברה הציגה ברבעון רווח לפני מס של 297 אלף דולר, לעומת הפסדים לפני מס של 9.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

מנכ"ל מג'יק, מנחם הספרי, ציין כי החברה מרוצה מהתוצאות שהציגה ברבעון שפתח את 2002, לנוכח התנאים הקשים בשוק. לדבריו, התוצאות של החברה ממשיכות להשתפר והיא עמדה ביעד שהציבה לעצמה לעבור לרווחיות כבר ברבעון ה-1 של השנה. לדברי הספרי, תוצאות הרבעון הפותח של 2002 מהוות במה להשגת הרווחיות לשנת 2002 כולה.

מג'יק תעשיות תוכנה הינה ספקית של טכנולוגיית פיתוח יישומים ופתרונות עסקיים, שירותי ייעוץ ושירותים מקצועיים, הדרכה ותמיכה טכנית. פתרונות מבוססי מג'יק נועדו למצבים בהם זמן השיווק קריטי, כשקיים צורך דוחק בשילוב מערכות ותהליכים עסקיים, או כשנדרשת דרגת תחזוקה גבוהה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully