וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הציבור חושש מהתפרצות האינפלציה

ליאור כגן

9.5.2002 / 11:29

הזרים באפריל 2 מיליארד שקל לתוכניות חיסכון צמודות למדד


הזינוק בשער החליפין של הדולר, שבא לידי ביטוי בשלושה מדדי מחירים גבוהים (2.4% במצטבר) בשלושת החודשים הראשונים של השנה, מעלה את החשש בקרב הציבור כי רמת האינפלציה הנמוכה לה הורגלנו בשנים האחרונות לא תשרור בעתיד.

ציפיות אלו באו לידי ביטוי בנתוני הצבירה בתוכניות החיסכון בחודש אפריל. לפי הנתונים, הצבירה נטו בחודש אפריל בתוכניות החיסכון המדדיות הסתכמה בכ-2 מיליארד שקל, לעומת צבירה שלילית של כ-140 מיליון שקל במארס וצבירה שלילית של כ-91 מיליון שקל בחודש פברואר. בשנת 2001 נפדו מתוכניות החיסכון המדדיות כ-7 מיליארד שקל, על רקע מדדי המחירים הנמוכים, וציפיות האינפלציה ששררו בתקופה זו.

למרות המשך הפיחות בשער השקל, בחודש אפריל נרשמה צבירה שלילית בתוכניות החיסכון המט"חיות בסך של כ-392 מיליון שקל, לעומת צבירה שלילית של כ-258 מיליון שקל במארס. למעשה, רק בחודשיים הראשונים של השנה נרשמה צבירה חיובית בהיקף של כ-700 מיליון שקל בתוכניות אלו. בשנת 2001 פדה הציבור כ-1.36 מיליארד שקל מתוכניות החיסכון המט"חיות.

מנתוני חמשת הבנקים הגדולים ובנק יהב עולה, כי הצבירה נטו בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות בחודש אפריל היתה שלילית והסתכמה בכ-87 מיליון שקל. זאת, לעומת צבירה שלילית של 229 מיליון
שקל במארס, וצבירה שלילית של כמיליארד שקל בפברואר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully