וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דסק"ש תזרים לתבל עד 10 מיליון דולר בתקופת הקפאת ההליכים

ערן גבאי

9.5.2002 / 14:55

השופטת אלשייך הגיבה מוקדם יותר לדו"ח נאמן תבל, צבי יוכמן: אם בעלי המניות של תבל לא יעבירו כספים - הקפאת ההליכים עשויה להתבטל לאלתר

בעלת המניות הגדולה בתבל דסק"ש , המחזיקה ב-48.5%, הודיעה היום לנאמן תבל, צבי יוכמן, כי היא החליטה להגדיל במידת הצורך את תקרת הזרמת הכספים לתבל עד לסכום של 10 מיליון דולר, באותה המתכונת של ההחלטה הקודמת שלה להזרים עד 5 מיליון דולר לחברה בעת תקופת הקפאת ההליכים - כך נודע ל-TheMarker.

בכך מסייעת דסק"ש לתבל לסגור את הגירעון הצפוי בתקציבה בעת סיום תקופת ההקפאה ב-27 ביוני 2002, שעל פי הדו"ח של הנאמן יוכמן צפוי להגיע עד 10 מיליון דולר.

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשייך, הודיעה היום לנאמן תבל, צבי יוכמן, כי אין תכלית בצו הקפאת ההליכים של תבל, לנוכח הדו"ח שהגיש בשבוע שעבר יוכמן, לפיו עם סיום תקופת ההקפאה של תבל יהיה לחברה גירעון של כ-10 מיליון דולר.

אם בעלי המניות לא יעבירו כספים לחברת הכבלים תבל אין טעם בהקפאת ההליכים, קובעת אלשייך, ומוסיפה שבנסיבות אלה ספק אם יש לצו הקפאת ההליכים תכלית. אם בעלי המניות לא יתרמו די כספים להמשך תהליך צו הקפאת ההליכים, כך שהנושים לא ייפגעו, עלול בהחלט לקרות שהקפאת ההליכים תופסק לאלתר על כל המשתמע מכך.

על יוכמן להגיש דו"ח בתוך 7 ימים בו הוא יציג את תוצאות מגעיו עם בעלי המניות של תבל - דסק"ש ויו.פי.סי - לאור ההחלטה מהיום.

חברת הכבלים תבל קיבלה הבוקר רישיון שידורים מהמועצה לשידורי כבלים ולוויין, שיחליף את הזיכיון מכוחו היא פועלת מאז הקמתה - כך נודע ל-TheMarker. זאת, בכפוף להפקדת ערבות בסך 9 מיליון שקל. בנוסף, תידרש תבל להזרים באופן מיידי כ-20 מיליון שקל לחברת ICP, חברת התוכן המפיקה את ערוצים 3 ו-4, ולערוצים העצמאיים המשודרים בכבלים ובלוויין.

ברישיון שניתן לתבל מצוין כי אם החברה תיכנס להליך פירוק, המועצה רשאית להפקיע מידיה את רישיונה. ואולם, מן המועצה נמסר כי חוות דעת משפטיות שחוברו על ידי יו"ר מינהלת הסדרת השידורים לציבור ועל ידי משרד עוה"ד יגאל ארנון, קובעות כי בשלב זה ניתן להעניק לתבל את הרישיון, ואם תיכנס להליך פירוק ידונו בנושא מחדש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully