וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שידורי עדן: "ישראל 10 הרסה את המוניטין של הערוץ"

רוני קורן-דינר

9.5.2002 / 16:57

תובעת הליך גישור ליישום הסכם המיזוג בין הקבוצות; ישראל 10: "אנחנו מוכנים ליישם את ההסכם לאלתר"

שידורי עדן, הזכיינית הנוספת בערוץ 10, תובעת להעביר את הסכם המיזוג העקרוני עם הזכיינית ישראל 10 לפסים של גישור. יו"ר דירקטוריון הקבוצה, אהוד בן ש"ך, אמר כי שידורי עדן מתקשה להגיע לכדי הסכמה עם ישראל 10, וכי "אם לא יהיה מיזוג בהתאם להסכם, נעבור למנגנוני הגישור והבוררות שנקבעו בו מבעוד מועד". בהסכם נקבע כי המגשר יהיה עו"ד רובי בכר.

בין הקבוצות קיים הסכם עקרוני למיזוג, שנחתם בדצמבר 2001 - כחודש לפני שישראל 10 עלתה לאוויר. "תאריך ה-28 בינואר הוא אם כל החטאים של הרשות השנייה, שהתירה לישראל 10 לעלות לאוויר בשלב כל כך מוקדם", אמר בן ש"ך. "הרשות השנייה לא הבהירה את אי הוודאות הגדולה השוררת בנוגע לערוץ, ועכשיו היא מאיימת לשלול את הזיכיון של שידורי עדן".

בעל מניות נוסף בקבוצה אמר ל-TheMarker כי "ישראל 10 נקלעה לקשיים לא לגמרי באשמתה, אבל היא הרסה את המוניטין של הערוץ ועתה היא נוקטת בסחבת ומעכבת פגישות ומסמכים החיוניים לחתימת הסכם המיזוג. הערוץ במצבו הנוכחי רחוק מלהיות הפלטפורמה היוקרתית שהבטיחה לנו הרשות השנייה, ואנחנו לא מוכנים להיכנס לערוץ בצורה עיוורת ולשאת בתוצאות".

מישראל 10 נמסר בתגובה לדברים כי "לא ידוע לנו על 'פיצוץ' המו"מ בין הקבוצות. הסכם המיזוג נחתם לפני מספר חודשים, וישראל 10 מוכנה לממש אותו לאלתר. מעולם לא סירבנו להיפגש עם מי מבעלי המניות בישראל 10".

הרשות השנייה מסרה בתגובה: "לשידורי עדן ניתנו מספיק הבהרות וארכות להגיש את המסמכים שהתבקשה, אך הקבוצה אפילו לא ניגשה לקחת את הזיכיון. הקבוצה לא נקטה שום צעד שאמור להעיד על התארגנות לשידורים, וזו הסיבה שמנכ"ל הרשות המליץ לשלול את זיכיונה". ביום רביעי הקרוב תכונס ישיבת מועצת הרשות השנייה, שבה ייערך שימוע לשידורי עדן בטרם יישלל זיכיונה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully