וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: "יש להיזהר מהשקעה בשוק המניות"

גולן פרידנפלד

10.5.2002 / 9:37

בבנק ממליצים בתקופה הקרובה להשקיע באיגרות חוב צמודות מדד לטווח הקצר והבינוני, וזאת על רקע הציפיות לעלייה במדדים הקרובים

בבנק הפועלים סבורים היום כי יש להיזהר מהשקעה בשוק המניות, שכן אלו עלולות להמשיך ולהיות מושפעות מהחרפת המיתון במשק גם במידה ששעריהן נראים כעת אטרקטיווים. ההערכות בבנק הן כי כניסה לרצועת עזה והתחלתו של מבצע צבאי נוסף יעיבו על השוק בטווח הקצר, כמו גם האפשרות של מיסוי על שוק ההון והורדה אפשרית של דירוג האשראי של מדינת ישראל על ידי חברות דירוג בינלאומיות.

מנגד, מציינים בבנק כי המשך העליות בבורסת ארה"ב עשוי למתן את ההשפעה השלילית של המבצע הצבאי. דוגמה לכך ניתן היה לראות אתמול כאשר לאחר עליות של כ-8% בבורסת הנאסד"ק ירד המעו"ף בכ-2%. סביר להניח כי ההיערכות לקראת מבצע צבאי נוסף היתה גורמת לירידות חריפות יותר בשוק המקומי אילולא העליות בוול סטריט.

בנוסף, בבנק מציינים כי בעקבות נתוני ההשוואה הנמוכים שאיפיינו את הרבעון המקביל אשתקד, צפויים הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2002 להציג תוצאות פחות עגומות מהצפוי. להערכת כלכלני הפועלים, יבלטו לחיוב בעיקר חברות האחזקה וחלק מחברות הכימייה, בייחוד אלו שמרכיב היצוא אצלהם הוא הדומיננטי. מנגד, יבלטו לשלילה חלק מחברות הביטוח והבנקים המסחריים.

להערכת הבנק, עליית שער הדולר, יחד עם אי הוודאות הבטחונית-כלכלית, העלאת המס על סיגריות וסולר והעלאה צפויה במע"מ, יובילו לעלייה במדד המחירים לצרכן (מדד אפריל - 1.1%, מדד מאי - 0.3%, מדד יוני - 0.6% - על פי המחלקה הכלכלית של בנק הפועלים). לאור זאת, ממליצים בבנק הפועלים בתקופה הקרובה להשקיע באג"ח צמודות המדד לטווח הקצר והבינוני.

בנוסף מציינים בבנק כי עקב האפשרות למיסוי תוכניות החיסכון ובעקבות הצהרת האוצר כי המיסוי לא יהיה רטרואקטיווי, מומלץ לשקול השקעה בתוכניות חיסכון צמודות מדד, לטווח ארוך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully