וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלקטרה צריכה: הפיחות החד בארגנטינה שחק את הרווח הנקי ב-64%

גולן פרידנפלד

13.5.2002 / 10:50

הרווח הנקי - 3.1 מיליון שקל; התזרים מפעילות שוטפת היה שלילי והסתכם בכ-7 מיליון שקל

אלקטרה צריכה ממשיכה לסבול מירידה במכירות המזגנים וכן מירידה בשיווק המקומי של מוצרי חשמל מיובאים. החברה הודיעה היום על ירידה של 64% ברווח הנקי לרבעון הראשון, שהסתכם בכ-3.1 מיליון שקל. התוצאות הרבעוניות של אלקטרה צריכה הושפעו מהפיחות החד בפזו הארגנטינאי ביחס לדולר בשיעור של כ-76% ומגידול בנטל המס הנובע מהפסדים, בעיקר בארגנטינה, שלא הופרשו בגינם מסים נידחים.

ללא השפעת הפיחות האמור, הרווח הנקי לרבעון הראשון של השנה הסתכם בכ-8.8 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל. מנגד, נהנתה אלקטרה צריכה מהפיחות החד בשערו של השקל אל מול הדולר, שכן 67% ממכירותיה של החברה נבעו מפעילות בחו"ל ורק 33% בארץ.

ההאטה בעסקיה של אלקטרה צריכה ניכרת בשורת ההכנסות שלה. ההכנסות ברבעון הסתכמו בכ-410 מיליון שקל לעומת 460.7 מיליון שקל ברבעון המקביל - ירידה של 11%. מחזור המכירות של החברה בתחום מיזוג האוויר קטן ברבעון הראשון בכ-11.4%, ואילו מחזור המכירות בתחום שיווק המוצרים המיובאים לישראל ירד בכ-8.5% לעומת הרבעון המקביל. החברה מציינת כי בענף המזגנים באירופה, שהינו שוק היעד המרכזי של החברה, ובשוק האוסטרלי קיימת תחרות חריפה, בעיקר מצד יצרנים מהמזרח הרחוק.

שורת הרווח התפעולי נפגעה אף היא ברבעון הראשון של השנה. החברה דיווחה על ירידה של 25% ברווח התפעולי שלה, שהסתכם בכ-16.3 מיליון שקל. הוצאות המימון של החברה הסתכמו בכ-6.7 מיליון שקל, לעומת 9.6 מיליון שקל ברבעון המקביל, והושפעו בעיקר מהפיחות החד בשערו של הפזו הארגנטינאי.

מדינות השוק האירופי קבעו כללים ומועדים לגבי מעבר לשימוש בגזי קירור ידידותיים לסביבה, והקבוצה ממשיכה לפתח ולהתאים את מוצריה לדרישות שנקבעו בכללים. להערכת החברה, היא תהיה מוכנה עם כל מגוון מוצריה למועדים שנקבעו.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת של החברה היה שלילי והסתכם בכ-7.1 מיליון שקל, לעומת תזרים חיובי של 81.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. עיקר ההרעה בתזרים המזומנים נבע מהגידול בסעיף הלקוחות של החברה, שהסתכם ברבעון הראשון בכ-507 מיליון שקל - גידול של כ-19% מתחילת השנה.

הונה העצמי של החברה מסתכם בכ-599.7 מיליון שקל, המהווה כ-35% מסך המאזן. על פי הודעת החברה היא תחלק דיווידנד במזומן בגין שנת 2001 בהיקף של כ-13.5 מיליון שקל, כאשר מועד התשלום נקבע ל-19 במאי, 2002.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully