וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פלטינום מנהלת מגעים לשיתופי פעולה ואולי אף מיזוג עם קרנות בארץ ובעולם

צורי דאר

12.5.2002 / 17:09

בין המועמדות - קרן ניורון; שוקי גלייטמן: "יש דיבורים על שיתופי פעולה, אך מכאן ועד מיזוגים הדרך ארוכה"


קרן ההון סיכון פלטינום מנהלת מגעים לשיתופי פעולה מתקדמים, ואולי אף מיזוג, עם קרנות בארץ ובעולם. אחת המועמדות הבולטות למיזוג היא קרן ניורון ונצ'ר קפיטל.

שוקי גלייטמן, שותף מנהל בפלטינום, בתגובה: "אני מדבר עם חצי עולם על שיתופי פעולה, אך מכאן ועד לומר להגיד שאנו מתמזגים הדרך ארוכה". בנוגע לאופי המיזוג, אם יהיה, אמר גלייטמן: "עד היום לא ראיתי בכל העולם קרנות הון סיכון שהצליחו להתמזג, בעיקר בגלל סיבוכים הנוגעים לאגו של המנהלים ולהערכת השווי. אני מניח שמיזוגים יתבטאו בעיקר בהסכמי השקעה משותפים".

תגובת ניורון ונצ'ר קפיטל טרם התקבלה.

פלטינום, שמנהלת הון בהיקף 60 מיליון דולר, היא קרן מקבוצת שרם-פודים-קלנר טכנולוגיות הנסחרת בבורסה בתל אביב. הקרן השקיעה בין השאר בחברות וולטיר, סלריקה, זנד ואובליקור.

ניורון מנהלת כיום כ-70 מיליון דולר להשקעות בשתי קרנות. עם חברות הפורפוליו של ניורון נמנות פרסייט, סיטי מושן, אקסוסופט, גלי אור, קבאדו ועוד.

לאור הקושי בגיוס קרנות חדשות ותופעת עזיבת חברות ניהול הפך נושא מיזוג בין קרנות בישראל לשיחת היום. לפני כשלושה שבועות אמר צבי שכטר, שותף מנהל בקרן גיזה, כי בקרוב לא תהיה זכות קיום לקרנות הקטנות מ-150 מיליון דולר. אהרון מנקובסקי מפיטנגו אמר באותה הזדמנות כי "בתוך 3-4 שנים, 70 גופי ההשקעה בהון סיכון הקיימים בישראל יהפכו ל-10 גופים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully