וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג נקבע על 4.919 שקלים

ליאור כגן

13.5.2002 / 15:47

אישור התוכנית הכלכלית במתכונת מצומצמת ואישור חוק בנק ישראל בכנסת, עשויים לגרום להתחזקות הדולר


יום המסחר בשוק המט"ח נפתח בהתחזקות השקל מול הדולר - מגמה שהחלה אתמול במסחר באופציות הדולריות. עם פתיחת המסחר ירד הדולר לרמה של 4.8960 שקלים, אולם בהמשך, בעקבות הידיעה שפורסמה ב-TheMarker לפיה קיימות הערכות ש-S&P יוריד את הדירוג של ישראל ל-BBB, התמתנו הירידות בדולר.

שערו היציג של הדולר נקבע בירידה של 0.25% על רמה של 4.9190 שקלים, זאת לעומת השער היציג שנקבע ביום שישי על 4.9320 שקלים. לדברי סוחרים, המסחר התנהל באווירה רגועה ושקטה, כאשר נפח המסחר לא היה גבוה. בחדרי העסקות מעריכים כי המרות סוף החודש ימתנו מעט את מגמת הפיחות בשער השקל. בשעות הבוקר הופיעו גופים זרים ורכשו דולרים, אם כי לא בהיקפים גבוהים.

בשוק המט"ח ממתינים לפרסום מדד המחירים לצרכן של חודש אפריל (ביום רביעי). לפי הערכות הגופים הכלכליים, מדד המחירים צפוי לעלות בשיעור חד של כ-0.5%-1.2%. עליית המדד בחודש אפריל היא תוצאה של הפיחות בשער השקל. בשוק ההון מעריכים כי נגיד בנק ישראל, דוד קליין, יעלה את הריבית בסוף החודש, בעיקר על רקע הפיחות בשקל והעלייה בציפיות האינפלציה מעבר ליעדי הממשלה.

פעילים בשוק המט"ח מעריכים כי הדולר ימשיך להיסחר ברמות גבוהות, גם אם הימים הקרובים יהיו שקטים במישור הבטחוני. שני נושאים מרכזיים - תוכנית החירום הכלכלית וחוק בנק ישראל - שהונחו על שולחן הכנסת צפויים להשפיע על המסחר בדולר.

אישור התוכנית הכלכלית במתכונת מצומצמת יותר, על רקע ויתורים לאוכלוסיות מסוימות, עשוי לגרום לאי ודאות בשווקים, על רקע הערכה כי גירעון הממשלה יגדל וגיוסי ההון בשוק האג"ח יתרחבו. בנוסף, העברת התיקון לחוק בנק ישראל בכנסת עשוי לגרום להתחזקות הדולר, על רקע הערכות כי עצמאות בנק ישראל תתערער, וכך גם השליטה על גובה הריבית ככלי לניהול המדיניות המוניטרית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully