וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתעכב גיוס של 10 מיליון דולר עבור פוקסקום וויירלס

צורי דאר

13.5.2002 / 12:16

בגלל העיכוב פנתה החברה בשבוע שעבר לבית המשפט וביקשה צו להקפאת הליכים מול ספקים ובעלי חוב

"יש לנו התחייבות להשקעה בהיקף של 8.5 מיליון דולר ממשקיעים קיימים", כך אמר היום ל-TheMarker עופר רונן, נשיא חברת פוקסקום ויירלס.

רונן דיבר בעקבות הידיעות על הקשיים בגיוס 10 מיליון דולר שהחברה נקלעה אליהם בשבועות האחרונים. לדבריו, החברה פעלה להכנסת של 2-3 קרנות הון סיכון בינלאומיות כמשקיעות בחברה, לצד המשקיעים הקיימים. "אחד מן המשקיעים החדשים החליט לשנות את תוכנית ההשקעה, וכתוצאה מכך הגיוס מתעכב. בעקבות זאת, פנינו לבית המשפט בבקשה להקפאת הליכים מול ספקים ובעלי חוב שלנו עד להשלמת הגיוס", אמר רונן. "כרגע יש לנו התחייבות ל-85% מן הסכום ממשקיעינו הקיימים - אייפקס, ג'נסיס, יזראל סיד, AIG אוריון ויורופנד - ואנו במגעים עם שני משקיעים חדשים".

לדברי רונן, על פי התנהלות הדברים כרגע, ייתכנו שני תרחישים: או שהסבב יהפוך לסבב פנימי בהיקף של 8-9 מיליון דולר או שייגדל ל-12-13 מיליון דולר. רונן אמר כי יהיה קשה לשמור על שווי החברה לפיו נערך הסבב הקודם - 57 מיליון דולר. "קשה לשמור על שווי שהושג בשנת 2000. מה שחשוב לנו זה להשלים את הסבב ולנקות את הראש כדי להתפנות להמשך המכירות שלנו", אמר רונן. "השווי אינו בראש מעיינינו".

"ב-2001 היו לנו הכנסות של 7.5 מיליון דולר. כיום קצב הכנסות שלנו הוא 2-3 מיליון דולר לרבעון ואני מאמין שהכנסות של 10 מיליון דולר ב-2002 בהחלט ריאליות", אמר רונן והוסיף כי החברה צופה מעבר לרווחיות בסוף 2002 או בתחילת 2003.

פוקסקום וויירלס הוקמה ב-1998 כספין-אוף של OnePath Networks (לשעבר פוקסקום). החברה מפתחת ומייצרת טכנולוגיית שידורים סלולריים דרך סיבים אופטיים המגדילים את יכולת הקליטה והקיבולת למרבית הטכנולוגיות הסלולריות בסביבות של בניינים גדולים.

ברבעון האחרון של 2000 השלימה החברה סבב גיוס של כ-11.5 מיליון דולר לפי שווי של 57 מיליון דולר אחרי הכסף. עם המשקיעים בחברה נמנות הקרנות אייפקס, יזראל סיד פרטנרס, ג'נסיס, AIG אוריון, יורופנד, STI ונצ'רס, KTB, דיין רושר ווסלס ויוניקו.

בספטמבר 2000 זכתה פוקסקום וויירלס במכרז להנחת תשתיות בבניין הקונגרס האמריקאי בוושינגטון בשווי של כ-4.5 מיליון דולר. מערכות מותקנות גם בבנייני הממשל ההולנדי ובמגדלי משרדים בישראל כגון מגדלי עזריאלי, פלטינום, אוסיף ועוד.

החברה מעסיקה כ-55 עובדים במטה בווירג'יניה שבארה"ב ובמרכז הפיתוח בלוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully