וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ישראל 10 משיבה מלחמה: מאיימת לבטל את הסכם המיזוג עם שידורי עדן

רוני קורן-דינר

13.5.2002 / 12:27

בכיר בקבוצה: "שידורי עדן מתנהגת כמי שמחזיקה בידה אופציה להצטרף לערוץ רק לאחר שיתברר כי הוא מרוויח"

קבוצת ישראל 10, זכיינית ערוץ 10, מאיימת לבטל את הסכם המיזוג העקרוני עם קבוצת שידורי עדן (הזכיינית הנוספת בערוץ), אם זו לא תקיים את ההסכם ככתבו וכלשונו ולא תיקח את הזיכיון הממתין לה ברשות השנייה. "אנו מביעים תדהמה מעזות המצח של עדן, אשר ממשיכה לתעתע ברשות השנייה, בציבור הישראלי ובבג"צ, למרות שהיתה אמורה זה מכבר להצטרף לשידורים בערוץ 10", נמסר מישראל 10.

דברים אלה נאמרו בעקבות הביקורת הקשה שהטיחה שידורי עדן בישראל 10 בשבוע שעבר, שבהם תבעה עדן בין השאר להעביר את הסכם המיזוג לפסים של גישור משפטי. אחד מבעלי המניות בעדן אמר ל-TheMarker כי "ישראל 10 נקלעה לקשיים לא לגמרי באשמתה, אבל היא הרסה את המוניטין של הערוץ ועתה היא נוקטת בסחבת ומעכבת פגישות ומסמכים החיוניים לחתימת הסכם המיזוג. הערוץ במצבו הנוכחי (מתכונת שידורי הניסיון והתדמית הכושלת שנוצרה לערוץ - ר.ק) רחוק מלהיות הפלטפורמה היוקרתית שהבטיחה לנו הרשות השנייה, ואנחנו לא מוכנים להיכנס לערוץ בצורה עיוורת ולשאת בתוצאות".

"עדן מתנהגת כמי שמחזיקה בידה אופציה להצטרף לערוץ רק לאחר שיתברר כי הוא מרוויח", אומר בכיר בישראל 10. "שעה שאנחנו מגויסים לערוץ ולהשקתו מחדש, ומשקיעים בכך זמן ומאמץ כמו גם כסף רב - שידורי עדן יושבת על הגדר, נמנעת מכל השקעת כסף או מאמץ, לא השקיעה שקל אחד בהפקות מקור ועוד מבקשת מהרשות השנייה דחיות חוזרות ונשנות.

"בעלי המניות בשידורי עדן יצרו תקדים מדהים בממלכת האבסורד: הרשות רודפת אחרי הזכיין על מנת לשדלו לקחת את הזיכיון".

מהזכיינית נמסר עוד כי הפרת ההתחייבות של עדן מסבה לה נזקים והוצאות המסתכמות בעשרות מיליוני שקלים, וזאת מבלי לדעת האם להיערך לעתיד של שידורים כזכיין יחיד או להמתין שעדן תחליט על המשך דרכה.

בישראל 10 דוחים את דבריה של עדן על כך שהפעלת הערוץ במתכונת שידורי היערכות מונעת את הצטרפותה, וטוענים כי ההיפך הוא הנכון: "המעבר לשידורי היערכות נבע מכך שעדן לא נערכה כלל להצטרף לשידורים, ובכל מקרה כבר בחודש מארס הבהירה ישראל 10 כי ברגע שעדן תצטרף - יעבור הערוץ למתכונת שידורים רגילה", אומרים בכירים בזכיינית.

עפ"י פסיקת בג"ץ, עדן היתה אמורה להצטרך לשידורי הערוץ ב-5 במאי, או לכל המאוחר חודש לאחר מכן. כיוון שהקבוצה לא נערכת בימים אלה לשידורים, המליץ מנכ"ל הרשות השנייה לשלול את זיכיונה, ומחר ייערך לקבוצה שימוע ברשות בטרם יישלל זיכיונה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully