וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מניית מתב: הנפילה החדה ביותר במדד תל אביב 100 בחודש האחרון

ערן גבאי

13.5.2002 / 12:25

למשקיעים ברור שהמשבר בתבל יעיב על התעשייה כולה ויעכב את מיזוג חברות הכבלים; מנגד, פרטנר עלתה ב-14%

מבין מניות מדד תל אביב 100, מניית חברת הכבלים מתב רשמה את הנפילה החדה ביותר ב-30 הימים האחרונים - ירידה של כ-24% למחיר של 22.37 שקל.

מתב נפגעה, ככל הנראה, מהסנטימנט השלילי למניות הכבלים בעקבות משבר האשראי בתבל, דווקא בחודש בו נהנתה מתב מרווחי הון של כ-180 מיליון שקל כתוצאה מעסקת מכירת 7.7% ממניותיה בפרטנר לחברת האצ'יסון.

למשקיעים ברור שהמשבר בתבל יעיב על התעשייה כולה ויעכב את מיזוג חברות הכבלים, שהוא תנאי הכרחי לשיפור תוצאותיהן.

יובל בן זאב, אנליסט התקשורת של לידר-דש, טוען כי "השוק פשוט לא קונה את סיפורי ההתאוששות של חברות הכבלים, ומנגד מתחילה להתחוור לו התמונה לפיה תהליך ההבראה המהיר, לכאורה, של תבל יהיה ארוך משחשבו תחילה".

מתב גם סובלת מסנטימנט שלילי עקב כך שככל הנראה לא ניתן יהיה לבצע את מיזוג חברות הכבלים כעת גם בשל מבנה הבעלות בבנק הפועלים. לאחר המיזוג, חברת הכבלים המאוחדת תהיה חייבת לבנק הפועלים כמיליארד שקל, וייווצר מצב בו משפחת דנקנר תהיה בעלת מניות גדולה גם בבנק וגם בחברת הכבלים.

מתב זקוקה למיזוג חברות הכבלים בכדי לחזור לרווחיות ובכדי לגייס הון להמשך הפעילות בשנים הבאות. להערכת בית ההשקעות מנורה גאון, המיזוג צפוי לחסוך למתב כ-15 מיליון שקל בהוצאות שיווק ו-10 מיליון שקל נוספים כתוצאה מאיחוד ההנהלות ותשתיות השידור.

מנגד, מניית פרטנר (המוחזקת ב-7.5% ע"י מתב) היא המניה שרשמה את העלייה השנייה בגודלה מבין מניות תל אביב 100, כשעלתה ב-30 הימים האחרונים ב-14%, בעיקר לאור פתרון בעיית הבעלויות הצולבות - כתוצאה מהחזקת משפחת דנקנר הן במניות פרטנר והן במניות בנק הפועלים. בהתאם לפתרון, מתב לא תחויב בתשלום של כ-96 מיליון דולר עבור הקטנת היקף האשראי מבנק הפועלים, ולאור עסקת מתב-האצ'יסון תיוותר פרטנר עם יתרת אשראי של כ-200 מיליון דולר.

בית ההשקעות גולדמן סאקס העריך החודש כי פרטנר לא תזדקק לגיוס נוסף לקראת פרישת רשת הדור השלישי שלה, השקעה הנאמדת בכ-150 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully