וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרן ההון סיכון מופת הפסידה 14.3 מיליון שקל ברבעון הראשון

בעז בבאי

13.5.2002 / 12:53

מופת החליטה למחוק את השקעותיה בשתי חברות הפורטפוליו גארדיאן און בורד וקורלייט, בגלל החשש לגבי המשך פעילותן

קרן ההון סיכון מופת, הנמצאת בשליטת גרין שבבעלות איש העסקים יצחק תשובה, דיווחה היום על הפסד של 14.3 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2002, לעומת רווח של 7.3 מיליון שקל ברבעון המקביל. הקרן החליטה למחוק את מלוא השקעותיה בשתי חברות הפורטפוליו, גארדיאן און בורד וקורלייט, בגלל החשש לגבי המשך פעילותן.

מופת רשמה ברבעון הראשון השנה הוצאות מימון בסך של כ-20.7 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה מירידת ערך ההשקעה בחברת ליברייט (סימול: LBRT) - ספקית של טכנולוגיות לטלוויזיה דיגיטלית, הנסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של 480 מיליון דולר.

מופת מחקה את יתרת השקעתה בסך 500 אלף שקל בחברת גארדיאן און בורד, המפתחת מערכות אל-פסק (UPS) למחשבים. לאחר שבמארס 2002 פנה אחד מנושיה של גארדיאן לבית המשפט המחוזי בת"א בבקשה למנות לחברה כונס נכסים בגין חוב של 8.7 מיליון שקל, זאת לאחר שבית המשפט דחה את בקשת החברה להקפאת הליכים. ברבעון הרביעי של 1999 רשמה הקרן הפרשה של 3.9 מיליון שקל לירידת ערך השקעה בגארדיאן.

בנוסף הפרישה מופת ברבעון הראשון סכום של 300 אלף שקל לירידת ערך מלוא השקעתה בקורלייט, המפתחת תוכנה לניהול מידע בארגונים בינוניים וגדולים. בשנת 2001 הפרישה מופת כ-7.3 מיליון שקל בנוגע להשקעתה בקורלייט. החברה רשמה ההאטה משמעותית בפעילותה במחצית השנייה של 2001 ונכשלה בניסיון להשלים גיוס נוסף.

ברבעון הראשון השקיעה החברה כ-1.4 מיליון שקל (כ-292 אלף דולר) בהשקעות המשך בחברות הפורטפוליו הבאות: ויטריו (Virtio) ודיינמיקס דיירקט.

היתרות הכספיות הנזילות (מזומנים ופקדונות) של מופת הסתכמו בסוף מארס השנה בסכום כולל של כ-93.7 מיליון שקל. בנוסף, מחזיקה החברה ניירות ערך סחירים בסך של כ-35.7 מיליון שקל, ויש לה מניות סחירות של השקעות הון סיכון המיועדות למימוש, המוצגות בעלות של כ-8.7 מיליון שקל, ושוויין כיום עומד על 12.5 מיליון שקל.

מופת, קרן הון סיכון ציבורית הפועלת מתחילת שנת 1993, השקיעה עד כה כ-62 מיליון דולר ב-41 חברות היי-טק. הקרן מחקה את ההשקעותיה בחברות תיעוש אלקון, סמארטלייט, אקסייט, המודיינמיקס, אפלטיקס, נטאקסס וגארדיאן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully