וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד העבודה: שימור כוח אדם - המכשול בהתפתחות ענף ה- Call Centers

עינב בן יהודה

13.5.2002 / 13:03

מנתוני הרשות לתכנון כוח אדם עולה כי כיום מועסקים בענף זה כ-6,250 עובדים - כ-80% מתוכם סטודנטים העובדים במשמרות ומתייחסים לעבודה כזמנית

מנתוני הרשות לתכנון כוח אדם במשרד העבודה עולה כי אחת המגבלות העיקריות בהתפתחות ענף ה-Call Centers בישראל הינה בעיית שימור כוח האדם. משך עבודה של עובד במוקדי Call Centers נע בין חצי שנה לשנה, ועלות ההפסד עקב עזיבתו של העובד תלויה במשך הכשרתו והעסקתו.

מנתוני הרשות לתכנון כוח אדם עולה כי כיום מועסקים בתחום כ-6,250 עובדים, כאשר כ-80% מתוכם סטודנטים העובדים במשמרות, ומתייחסים לעבודה זו כזמנית. על מנת להתמודד עם בעיה זו מנסות החברות הפעילות בתחום לעבור מתעסוקה זמנית לתעסוקה קבועה, ועל פי הערכתן, מספר הסטודנטים יפחת בעתיד ואת מקומם יתפסו אמהות לילדים שמעדיפות לעבוד בעבודה קבועה.

השכר בענף ה-Call Centers מורכב משכר בסיס ומבונוסים המשוקללים בהתאם לביצועים, לאיכות השירות, לכמות השיחות המבוצעות ובהתאם לוותק בעבודה.

שכרו של עובד בענף נע בטווח שבין 18 ל-30 שקל לשעה ברוטו. מרבית העובדים בענף משתכרים בין 19 ל-23 שקל ברוטו לשעה. שכרם של העובדים במרכז גבוה משכר עמיתיהם בפריפריה.

מוקדי ה-Call Centers החלו את פעילותם בישראל בשנת 1991, וכיום פועלות למעלה מ-2,500 עמדות בשוק זה. אומדן ראשוני לסך הפעילות לשנת 2001 עומד על כ-230 מיליון שקל - גידול של כ-36% ביחס לשנת 2000.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully