וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מדקון: גידול של כ-25% במכירות הרבעון הראשון לכ-11 מיליון שקל

אלי דניאל

13.5.2002 / 13:53

הרווח הנקי צמח ב-21% לכ-3 מיליון שקל; החברה תחלק לבעלי מניותיה דיווידנד בהיקף של 5 מיליון שקל

חברת מדקון , הפועלת בתחום התקשורת הרפואית ונמצאת בשליטתם של בני הזוג קובי ויהודית ריכטר, מדווחת היום על המשך מגמת הגידול בהכנסותיה וברווחיה. כך, הכנסותיה של החברה צמחו ברבעון הראשון של שנת 2002 בכ-25% לכ-11 מיליון שקל. גידול זה נובע רובו ככולו מהגדלת היקף המכירות בארה"ב, בעיקר באמצעות החברה הבת Medcon Telemedicine Technology, כמו גם בשל הפיחות הריאלי שנרשם בחודשים האחרונים בשער החליפין של השקל אל מול הדולר.

הרווח הגולמי ברבעון הסתכם בכ-8.5 מיליון שקל ושיעורו מסך ההכנסות הגיע לכ-77%, וזאת בהשוואה לרווח גולמי של כ-6.5 מיליון שקל ושיעור רווח גולמי של כ-74% ברבעון המקביל. בחברה מציינים כי השיפור בשיעור הרווחיות נובע, בין היתר, משינוי בשיעור המכירות הישירות הנעשות ע"י החברה לעומת מכירות המתבצעות ע"י המפיצים. בהקשר זה מציינים בחברה כי עבור המכירות הישירות, הכוללות מכירת מערכות משולבות תוכנה וחומרה, נדרשת מדקון לרכוש ציוד מספקים אחרים, וכתוצאה מכך שיעורי הרווח הגולמי יורדים.

הוצאות ההנהלה והכלליות של החברה צמחו ברבעון בכ-57% לרמה של כ-1.3 מיליון שקל. גידול זה נובע מזקיפה של הפרשה לבונוס בסך של 600 אלף שקל אותו החליט דירקטוריון החברה להעניק למנכ"ל ויו"ר הדירקטוריון, עוזי בלומנזון. ואם בשכרו של בלומנזון עסקינן, הרי שזה יצמח החל מינואר 2003 בשיעור של 15%.

הוצאות המחקר ופיתוח של מדקון הסתכמו ברבעון החולף בכ-1.6 מיליון שקל, בדומה לרמתם ברבעון המקביל. מאמצי המו"פ של החברה בתקופה זו התמקדו בשיפור ותמיכה בהם, כמו גם בהמשך פיתוחה הטכני של גרסת 2.0TCS.

בשורה התחתונה שלה, מציגה מדקון רווח נקי של כ-3 מיליון שקל, עלייה של כ-21% לעומת רווח נקי של 2.5 מיליון שקל שנרשם ברבעון המקביל.

מדקון עודנה אחת החברות הנזילות בבורסה בתל אביב, שכן, ההון העצמי שלה לתום הרבעון הראשון הסתכם בכ-59.1 מיליון שקל והוא מהווה כ-80% ממאזנה. זאת, לאחר שהחברה החליטה על חלוקת דיווידנד בסך של 5 מיליון שקל, כאשר היום הקובע לחלוקה יהיה ב-26 במאי 2002 ומועד החלוקה יחול ב-9 ביוני 2002. יתרת האמצעים הנזילים של החברה ליום ה-31 במארס 2002 הסתכמה בכ-61.8 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully