וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זינוק ברווחיות מבני תעשייה: הרווח הנקי ברבעון צמח בכ-176%

אלי דניאל

13.5.2002 / 14:21

הרווח הנקי - 18.5 מיליון שקל

הרבעון הראשון של שנת 2002 האיר פנים לחברת מבני תעשייה , הנמצאת בשליטת כלכלית ירושלים - חברת הנדל"ן בה שולט איש העסקים אליעזר פישמן, כאשר הרווח הנקי שלה גדל בשיעור חד של כ-176% לרמה של כ-18.5 מיליון שקל.

השיפור ברווחיות החברה לווה במקביל בגידול של כ-71% בהכנסות, בשעה שאלה הסתכמו בכ-153 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של כ-89.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. עיקר הגידול בהכנסות נובע מסעיף מכירת הדירות, סעיף אשר תרם לחברה הכנסות של כ-77.8 מיליון שקל ברבעון הראשון, כ-58 מיליון שקל יותר מתרומתו ברבעון המקביל. זאת, לאחר שהחברה זקפה לראשונה הכנסות מצטברות ממכירת דירות במגדל המגורים השני של פרויקט מגדלי תל אביב.

צמיחה נרשמה גם בהכנסות החברה מדמי שכירות, כאשר אלה הסתכמו בכ-66.6 מיליון שקל, עלייה של כ-9% לעומת ההכנסות מסעיף זה ברבעון המקביל. הגידול בהכנסות מדמי שכירות נבע, בעיקרו, מהשכרת מבנים חדשים.

בחינת השקעותיה של החברה בניירות ערך סחירים מראה כי מבני תעשייה מופסדת כיום, "על הנייר", סך של כ-133 מיליון שקל בגין ירידת ערך החזקותיה במניות בנק הפועלים ובמניות אי.די.בי אחזקות , שכן, החזקות אלה רשומות בספרים לפי עלות של כ-361 מיליון שקל, בעוד ששווי השוק שלהן מסתכם בכ-228 מיליון שקל. בחברה, אשר ברבעון הקודם ביצעה הפרשה בסך 24 מיליון שקל בגין ירידת ערך ההשקעה במניות אי.די.בי אחזקות, מציינים כי במארס 2002 בחן הדירקטוריון את השווי הנאות של החזקות אלה והחליט כי אין מקום לבצע הפחתות נוספות.

הוצאות המימון של החברה הסתכמו ברבעון הראשון בכ-13.9 מיליון שקל, כ-29% פחות מההוצאות ברבעון המקביל. עיקר הקיטון נובע מכך שבמהלך הרבעון היו למבני תעשייה הכנסות מימון מאשראי לזמן קצר בסך של 7 מיליון שקל, בעוד שברבעון המקביל נרשמו הוצאות של 17 מיליון שקל. עם זאת, ברבעון הראשון נגרם לחברה הפסד מניירות ערך סחירים בסך של 6 מיליון שקל, כפליים מההפסד שהסבה פעילות זו ברבעון המקביל.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון הראשון בכ-60 מיליון שקל. תזרים זה, ביחד עם תמורת ההנפקה אותה ביצעה החברה בפברואר 2002, שימשו את מבני תעשייה לפירעון התחייבויות לזמן קצר בסך של כ-406 מיליון שקל, לפירעון התחייבויות לזמן ארוך בסך של 34 מיליון שקל ולהשקעות במקרקעין ובניירות ערך. נכון לתום הרבעון הראשון, לחברה יתרת התחייבויות שוטפות בסך של כ-545 מיליון שקל.

ההון העצמי של מבני תעשייה ליום ה-31 במארס 2002 הסתכם בכ-1.20 מיליארד שקל, והוא מהווה כ-30% ממאזן החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully