וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איזיצ'יפ תגייס עד סוף השנה 15-20 מיליון דולר

גתית פנקס

13.5.2002 / 14:37

החברה האם לנאופטיקס תגייס כסף כדי שלא לדלל החזקותיה באיזיצ'יפ, העומדות היום על 57%

חברת EZChip הישראלית ממגדל העמק, החברה הבת של לנאופטיקס הציבורית, תגייס עד סוף השנה 15-20 מיליון דולר - כך אומר היום אלי פרוכטר, נשיא ומנכ"ל החברה. מאחר שלנאופטיקס אינה מעוניינת לדלל את החזקתה הנוכחית בחברה, היא מתכוונת לצאת בתקופה הקרובה לגיוס בצורת PIPE - כלומר, גיוס פרטי ממשקיעים מוסדיים עבור חברה ציבורית.

"אנחנו שוקלים לבצע גיוס מסוג PIPE", מאשר היום מאיר בורשטיין, יו"ר לנאופטיקס, את דבר הגיוס - שפורסם לראשונה היום על ידי חברת המידע הפיננסי דולב את אברמוביץ'. "אנחנו מקווים כי מיד לאחר שנשלים את המהלך, איזיצ'יפ תצא לסיבוב גיוס בו גם אנחנו נשתתף, אם כי לא נדלל החזקותינו המקוריות. יש הרבה מאוד משקיעים שמעוניינים להשקיע בלנאופטיקס, שכן זו למעשה השקעה בחברה פרטית-סחירה - איזיצ'יפ - מה שמהווה קומבינציה אטרקטיווית".

יתרות המזומן של לנאופטיקס מסתכמות כיום (נכון לסוף הרבעון הראשון של השנה) בכ-18 מיליון דולר, אולם מדובר גם בכספים של איזיצ'יפ. ללנאופטיקס עצמה כ-5 מיליון דולר פנויים להשקעה - סכום שלא יהיה מספיק אם היא מעוניינת שלא לרדת מתחת ל-57% החזקה באיזיצ'יפ.

"שנתיים דיברנו ורק הראינו רק שקפים; עכשיו אנחנו מראים סיליקון"


איזיצ'יפ מפתחת מעבדי תקשורת במהירות 10 ו-40 גיגה בייט (מעבד שעדיין נמצא בפיתוח), ולפני שבועיים היא דיווחה על כך שהמוצר ל-10 גיגה בייט זמין ללקוחות. היה זה לאחר שנתיים וחצי של פיתוח אינטנסיווי, בסיומו מוצר ה-NP-1, מעבד התקשורת לרשתות 10 גיגה ביט, כבר נמצא אצל כ-10 לקוחות אקטיוויים שמשתמשים בכלי החברה לפיתוח תוכנה. לקוחות אלה ביצעו סימולציות של השבב עוד טרם הגיע לשוק.

"אני לא בטוח שנכריז על לקוחות בתקופה הקרובה", אומר פרוכטר, "לא מכיוון שלא יהיו, אלא מאחר שהם אינם אוהבים לבשר על כך שהחלו לעבוד עם שבב מסוים או בכלל, והם צריכים שתהיה להם סיבה טובה לעשות כן עוד לפני שיש להם מוצר מוכן. יש לנו פניות רבות בשבועיים האחרונים, מאז השקנו את המעבד, והרבה עבודה מול לקוחות, ואין לנו ספק שיהיו לקוחות נוספים".

בסוף שנת 1999 ביצעה איזיצ'יפ את סיבוב הגיוס המשמעותי הראשון שלה, בו השקיעה קרן סטאר 3 מיליון דולר, אייפקס השקיעה 2 מיליון דולר ותמר השתתפה ב-300 אלף דולר, לפי שווי חברה של 23.3 מיליון דולר אחרי הכסף.

לקראת סוף 2000 גייסה איזיצ'יפ 22 מיליון דולר מהחברה האם לנאופטיקס, ובו השתתפו גם קרנות ההון סיכון סטאר, אייפקס ותמר. את הגיוס נעלה חברת IBM שקיבלה לידיה 5% ממניות החברה בעקבות ההשקעה. משקיעים נוספים היו בנק ההשקעות האמריקאי גולדמן סאקס וקרן ההון סיכון האמריקאית JK&B. "שנתיים דיברנו ודיברנו ובעצם הראינו רק שקפים", אומר פרוכטר, "עכשיו אנחנו מראים סיליקון ממש, וברור שיש לכך השפעה מרכזית מול לקוחות ובהקשר של הגיוס".

לנאופטיקס נסחרת בבורסת תל אביב ובבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 85 מיליון דולר. המניה נסחרת בתנודתיות רבה, אולם הכיוון שלה הוא אחד - בדרך למעלה: מאז אירועי ה-11 בספטמבר המניה זינקה בלא פחות מ-330% למחיר של כ-11.7 דולר למניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully