וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זוכה ב"מכרז של המדינה" תובעת ממנה ומאפריקה ישראל 141 אלף שקל

אמיר הלמר

13.5.2002 / 15:04

טוענת כי אפריקה ישראל סירבה לממש המחאה לרכישת דירה בה זכתה במסגרת המכרז של המדינה


אילת גבעול-גורמן, לקוחה שרכשה דירה בפרויקט הדירות בצהלה החדשה של חברת אפריקה ישראל הגישה לבית המשפט השלום בראשון לציון תביעה כנגד אפריקה ישראל ו"המכרז של המדינה". גבעול-גורמן טוענת כי השתיים היו שותפות במערכת של הטעיה ותרמית כלפיה בכל הקשור לזכייתה במכרז לקבלת המחאה לרכישת דירה בפרויקט. התביעה על סך של 141 אלף שקל.

התובעת, באמצעות עו"ד עודד שטייף ממשרד חיים סמט ושות', טוענת כי באוקטובר 1997 היא זכתה במכרז לרכישת המחאה בשווי של 150 אלף שקל לרכישת דירת מגורים בפרויקטים שונים של אפריקה ישראל. המכרז פורסם בחוברת המכרז של המדינה. התובעת מציינת כי רכשה במסגרת המכרז את ההמחאה בסכום של 83 אלף שקל, ובכך למעשה זכתה בהטבה של כ-67 אלף שקל.

התובעת טוענת כי עוד בטרם זכייתה במכרז היא בחנה אפשרות לרכישת דירה בפרויקט ובעלה אף חתם על "הודעה על כוונה לרכוש דירה בפרויקט". לאחר מכן, טוענת התובעת, היא גילתה בחוברת המכרז של המדינה את המכרז המדובר בו השתתפה לאחר שבדקה את זכאותה לעשות כן, והצעתה זכתה.

עם זאת, טוענת התובעת, כאשר היא ביקשה לממש את זכייתה, והודיעה לאפריקה ישראל במעמד חתימת ההסכם כי בכוונתה לשלם חלק ממחיר הדירה באמצעות ההמחאה אותה רכשה במכרז, אמרה לה עורכת הדין מטעם אפריקה ישראל כי היא אינה מאשרת את המשך החתימה על ההסכם.

עוד טוענת התובעת כי סמנכ"ל השיווק של חברת דנקנר, האחראית על שיווק הדירות בפרויקט, האשים אותה הונאה, משום רצונה לממש את ההמחאה לאחר שכבר סוכם בין הצדדים מחיר הדירה במו"מ טרום חתימת ההסכם.

במענה לפנייה שביצעה התובעת, לטענתה, "למכרז של המדינה" נאמר לה כי לפנים משורת הדין מסכימה החברה לבטל את עסקת רכישת ההמחאה ללא דמי ביטול. התובעת טוענת כי היא הסכימה לביטול זכייתה תוך שהיא מודיעה למכרז של המדינה כי היא שומרת על זכויותיה לפעול למימוש זכויותיה בעתיד באמצעות הליכים משפטיים.

רק לאחר שבוטלה זכייתה, טוענת התובעת, הסכימה אפריקה ישראל להתקשר עימה בחוזה לרכישת הדירה.

התובעת טוענת כי פעולותיהן של אפריקה ישראל והמכרז של המדינה מגיעות לידי תרמית והונאה, כאשר שתיהן הטעו את הציבור של קוראי המכרז כי שהם רשאים לנהל מו"מ חופשי עם אפריקה ישראל מבלי ליידע אותה על השתתפותם במכרז כפי שאף עולה מתנאי המכרז עצמו.

"בפועל", טוענת התובעת, "התברר לה כי מדיניותה של אפריקה ישראל הינה שלא לכבד זכייתו של זוכה במכרז, אשר קיבל הנחה ממחיר המחירון של הדירה". למעשה, טוענת התובעת, ככל הנארה שיתפו פעולה אפריקה ישראל והמכרז של המדינה, ומכרו לציבור משתתפי המכרז המחאות חסרות כל ערך.

"לנציגי המכירות של אפריקה ישראל", טוענת התובעת, "היו הוראות ברורות שלא להעניק הנחות לרוכשים הפוטנציאלים בתקופה בה ניתן להגיש הצעות למכרז. עם חלוף 'הסכנה', כאשר נסגר המכרז, שבו אנשי המכירות להעניק הנחות והכל באופן שגרם לכך שההמחאות שהוצעו במכז היו נטולות כל ערך והנהנות היחידות מהמכרז היו הנתבעות". לפיכך, מבקשת התובעת כי ביהמ"ש יפסוק לה סכום של 141 אלף שקל בגין הנזקים שנגרמו לה - הפסד ההנחה ועוגמת נפש. טרם הוגש כתב הגנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully