וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אג"ח: מהפך באפיק השקלי - עובר לירידות עקב חשש מהורדת דירוג ע"י S&P

אילן מוסנאים

13.5.2002 / 15:31

עליות חדות בצמודי הדולר וצמודי המדד הקצרים והבינוניים; השחר הארוכה מסדרה 2680 שוב בתשואה של מעל ל-9.2%;


אחרי יציבות ועליות קלות בפתיחת המסחר, רושם האפיק השקלי בשעה זו ירידות שערים בינוניות, במסחר בשוק האג"חים. לעומת זאת הגלבועים הצמודים לדולר והאיגרות הצמודות למדד, הקצרות והבינוניות, רושמות עליות חדות.

פעילים בשוק מציינים כי היפוך המגמה במסחר בשוק האג"ח, בא בעקבות המהפך בשער הדולר, שפתח את המסחר ברמות של כ-4.9 שקלים, וכעת נסחר במחיר של 4.922 שקלים.

לדברי הפעילים, המסחר בדולר (ובשוק האג"ח כולו) מושפע משני אירועים. הראשון - ההחלטה של ועדת הליכוד מאתמול להצביע נגד הקמת מדינה פלשתינית. לדברי הפעילים, גם אם ההחלטה לא השפיעה יותר מדי על המשקיעים המקומיים (שלא רואים באופק את האפשרות של הקמת מדינה פלשתינית כריאלית), היא נראית הרבה יותר בעייתית בעיני המשקיעים הזרים - ובמיוחד כשמדובר במפלגה שהיא מפלגת השלטון.

הידיעה השנייה, שגרמה לשינוי הכיוון בשוק ההון המקומי, נוגעת לחברת דירוג האשראי S&P, שעל פי הידיעה שפורסמה ב-TheMarker, שוקלת את הורדת הדירוג של ישראל ל-BBB, כבר החודש.

השחרים, שרשמו במהלך הבוקר עליות קלות של 0.3% לערך, רושמים כעת ירידות של כ-0.8% בממוצע. השחרים לטווח בינוני של 4 ו-5 שנים מסדרות 2665 ו-2670 רושמים כעת ירידות של 0.6% ו-0.9%, בהתאמה. התשואות באג"חים הללו עומדות עתה על 8.17% ו-8.88%, בהתאמה.

איגרת השחר הארוכה ביותר מסדרה 2680, לטווח של כ-9 שנים, רושמת כעת ירידות חדות של 0.9%, ומחירה בשעה זו משקף למשקיעים הברוטואיסטים תשואה לפדיון של 9.22% - דומה לרמת השיא אליה הגיעה ביום ראשון שעבר, בו נשק הדולר לרמה של 4.95 שקלים.

המק"מים שפתחו את המסחר בעליות נאות, רושמים כעת ירידות של עד 0.1%. התשואות במק"מים לטווח של חצי שנה ומעלה נעות בין 5.68% ל-6.49%. הגלבועים צמודי הדולר משנים אף הם כיוון ורושמים עתה עליות של כ-0.4% בממוצע.

פעילות ערה מרכזים הגלילים, צמודי המדד, שנסחרים במגמה מעורבת, כאשר המשקיעים "זורקים" את האג"ח הארוכות (שמחיריהן ממשיכים לצנוח) ונכנסים בצורה מסיווית אל הצמודים הקצרים והבינוניים. בהקשר זה מציינים הפעילים את היעדר האמון בהנהגה הכלכלית במשק, שגורם למשקיעים להיפטר מהסחורה ארוכת הטווח, ואת הצפי לאינפלציה גבוהה בחודשים הקרובים, שבעטיו נכנסים המשקיעים לאיגרות הקצרות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully