וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השער היציג של הדולר נקבע על 4.899 שקלים

ליאור כגן

14.5.2002 / 15:35

בשוק ההון מעריכים שמדד המחירים לחודש אפריל שיפורסם מחר יעלה בכ-1%


יום המסחר בשוק המט"ח נפתח כהמשך למגמת התחזקות השקל, שהחלה אתמול לקראת סיום המסחר. הדולר, שסיים את המסחר אתמול ברמה של כ-4.91 שקלים, ירד בפתיחת המסחר לרמה של 4.9050 שקלים. שערו היציג נקבע בירידה של 0.4% על רמה של 4.8990 שקלים, וסביב רמה זו הוא נסחר גם בשעה זו.

אתמול עלה שערו של הדולר עד לרמה של 4.92 שקלים, על רקע הערכה בדבר כוונת חברות הדירוג להפחית את דירוג ישראל ל-BBB. הערכותיו של החשב הכללי, ניר גלעד, כי חברות הדירוג לא יפחיתו בתקופה הקרובה את הדירוג, מיתנו את העליות בדולר.

בשוק המט"ח ממתינים למדד המחירים לצרכן של חודש אפריל שיפורסם מחר, ושצפוי לעלות ב-0.5%-1.2% (לפי משאל TheMarker שנערך בקרב הגופים הכלכליים). רוב הגופים הכלכליים מעריכים כי עליית המדד תהיה בטווח העליון של התחזיות בעקבות הפיחות בשער השקל.

הגופים הכלכליים מעריכים, כי נגיד בנק ישראל, דוד קליין, יעלה את הריבית בשיעור של 0.5%-1% בסוף החודש, דבר שעשוי לתמוך בשקל. העלאת הריבית תתבצע על רקע היחלשות השקל, והעלייה בציפיות האינפלציה מעבר ליעדים שקבעה הממשלה.

שני נושאים נוספים שיעלו בימים הקרובים להצבעה בכנסת עשויים להשפיע על המסחר בדולר: הנושא הראשון הוא התיקון לחוק בנק ישראל, שלפי הערכת כלכלנים יפחית משמעותית את עצמאות בנק ישראל, דבר שעשוי לגרום להמשך הפיחות. הנושא השני הוא התוכנית הכלכלית שהונחה אתמול בפני הכנסת, שאישורה במתכונת חלקית עשוי ליצור אי ודאות בשווקים על רקע הערכה כי הממשלה תיאלץ להגביר את הגיוסים בשוק האג"ח, בעקבות גידול בגירעונות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully