וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שחיקה בהכנסות ניו אפליקום: קטנו ברבעון הראשון לכ-76.9 מיליון שקל

אלי דניאל

14.5.2002 / 10:08

הרווח הרבעוני - כ-1.1 מיליון שקל

חברת ניו אפליקום , הנמצאת בשליטת חברת פורמולה , מדווחת הבוקר על רווח רבעוני של כ-1.1 מיליון שקל, בעוד שברבעון המקביל נרשם הפסד של כ-24.4 מיליון שקל, בעיקר בשל ביצוע הפרשות לירידת ערך בחברות המוחזקות בחו"ל, ובראשן NetQ אשר בגינה הפחיתה החברה ברבעון המקביל סך של כ-18 מיליון שקל.

הכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו בכ-76.9 מיליון שקל, כ-9% פחות מההכנסות ברבעון המקביל. קיטון זה בהכנסות נובע הן מירידה בהיקף הפעילות בחו"ל והן מקיטון בפעילות החברה בישראל.

הרווח הגולמי של ניו אפליקום הסתכם בכ-20 מיליון שקל, כ-12% פחות מהרווח ברבעון המקביל. שיעור הרווח הגולמי של החברה ירד מכ-27% ברבעון הראשון של שנת 2001 לכ-26% ברבעון החולף, וזאת כתוצאה מגידול בעלות המכירות, גידול אשר נבע מהשחיקה בחלקה של הפעילות בחו"ל מסך פעילות החברה.

לאחר ארבעה רבעונים רצופים בהם הציגה החברה הכנסות מימון, רושמת כעת ניו אפליקום הוצאות מימון בהיקף של כ-1.4 מיליון שקל. הוצאות אלו נבעו מירידת ערך ניירות הערך הסחירים המוחזקים בידי החברה כמו גם מתשואה ריאלית נמוכה בפקדונות השקליים. סך האמצעים הנזילים של החברה, בקיזוז אשראי לזמן קצר, הסתכמו בתום הרבעון הראשון בכ-95.4 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס 2002 הסתכם בכ-129.6 מיליון שקל והוא מהווה כ-51% ממאזן החברה.

אליעזר אורן, מנכ"ל ניו אפליקום, מסר כי "היערכותנו המוקדמת במהלך שנת 2001 למצב השוק, היערכות שכללה רה-ארגון של פעילותנו בחו"ל וצעדי התייעלות בפעילותנו בארץ, הביאה לשיפור אשר בא לידי ביטוי בתוצאות הפעילות ברבעון הראשון של שנת 2002". לדבריו, "מגמת צמצום הפסדי הפעילות בחו"ל נמשכה, אך ההפסדים עדיין לא אופסו במלואם, ואנחנו מעריכים כי נגיע ליעד הזה ברבעונים הקרובים".

יצוין כי החברה הבת של ניו אפליקום, קומסופט , המוחזקת על ידה בשיעור של כ-81%, דיווחה היום על ירידה של כ-18% בהכנסותיה הרבעוניות לכ-14.4 מיליון שקל, כאשר ההפסד הנקי קטן מכ-4.2 מיליון שקל ברבעון המקביל לכ-478 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully