וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פועלים שוקי הון מוחקת את פועלים טכנולוגיות

אילן מוסנאים

14.5.2002 / 10:15

המחיקה - לפי מחיר של 1.5 שקלים למניה - 163% מעל מחירה בבורסה


אחרי שאיבדה כ-90% מרמות ההנפקה שלה באוגוסט 2000 וצנחה לשווי של 4.5 מיליון דולר, נזכרת בעלת השליטה בחברת פועלים שוקי הון טכנולוגיות - פועלים שוקי הון והשקעות, מקבוצת בנק הפועלים - להגיש הצעת רכש למניות החברה הבת (82.8%). בפועלים שוקי הון והשקעות מגישים למניות הצעת רכש במחיר של 1.5 שקלים למניה, במטרה למחוק את החברה הבת מהבורסה.

המועד האחרון להיענות להצעת הרכש הוא 28 במאי, ומימוש הצעת הרכש מותנה בכך שבעלי מניות המחזיקים בלפחות 4.72 מיליון מניות, המהוות כ-12.2% מהון המניות של החברה, ייענו להצעה. בסך הכל מחזיק הציבור בכ-6.66 מיליון מניות - כך שהצלחה של הצעת הרכש תעלה לחברה כ-10 מיליון שקל.

בפועלים שוקי הון והשקעות, שהנפיקה את החברה הבת לפי שווי של כ-40 מיליון דולר, מאמינים היום כי השווי ההוגן לחברה הינו 11.8 מיליון דולר - גבוה בכ-163% מהשווי בו נסחרת החברה בבורסה. עם זאת, חישוב פשוט מלמד על כך שהמחיקה, אם תיענה בחיוב על ידי הציבור, תתבצע לפי שווי הנמוך בכ-70% מהשווי בו הצטרפה החברה למסחר בבורסה.

ההון העצמי של פועלים שוקי הון טכנולוגיות מסתכם, נכון לסוף 2001, בכ-93.7 מיליון שקל, או כ-20 מיליון דולר (לפי יציג של 4.95 שקלים) - גבוה בכ-75% מהשווי לפיו מציעים בפועלים שוקי הון והשקעות למחוק את החברה הבת מהבורסה. המזומנים וניירות הערך של החברה הסתכמו בסוף הרבעון הרביעי של 2001 בכ-7.7 מיליון שקל - סכום שיספיק למימון 77% מעלות מחיקת החברה מהבורסה.

במהלך התקופה בה נסחרה פועלים שוקי הון טכנולוגיות בבורסה לא רוו המשקיעים נחת מהאחזקה במניות החברה. בסך הכל הפסידה החברה ב-2001 סכום של כ-26 מיליון שקל, וב-2000 היא הפסידה 6.7 מיליון שקל. בהתאם, ובמקביל לצניחת מניות הטכנולוגיה בעולם, צנחו גם מניות פועלים שוקי הון טכנולוגיות מרמת שיא של 6 שקלים ב-2000 עד לשפל הנוכחי - 57 אגורות.

פועלים שוקי הון טכנולוגיות עוסקת בהשקעה בחברות טכנולוגיה. בין השקעותיה הבולטות ניתן למנות את Skyline העוסקת בפיתוח טכנולוגיה ותוכנה המאפשרות עיבוד של צילומי לוויין, PowerDsine העוסקת בפיתוח ואספקת פתרונות המאפשרים איחוד של רשתות קול, נתונים ואנרגיה לרשת אחת, ו-CT Motion העוסקת בפיתוח מערכות לאינטגרציה והספקת שירותים מבוססי מיקום. בנוסף, לחברה השקעות עקיפות במספר קרנות הון סיכון, דוגמת פועלים שוקי הון סיכון, פועלים דלתא פנד, פועלים טכנולוגיות פנד והיפריון ישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully