וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההתייעלות בויקון נמשכת: ההפסדים ברבעון הראשון הצטמצמו בכ-70%

אילן מוסנאים

14.5.2002 / 11:35

ההפסד התפעולי ירד ב-68% ל-838 אלף דולר; המכירות נשחקו בכ-22% והסתכמו בכ-5.1 מיליון דולר

אחרי שהציגה רווח תפעולי קטן של 311 אלף דולר ברבעון הרביעי של 2001, שבה ויקון להציג הפסד תפעולי של כ-838 אלף דולר ברבעון הפותח של 2002. עם זאת, מדובר בירידה חדה בשיעור של כ-68%, לעומת הפסד התפעולי של כ-2.6 מיליון דולר ברבעון הפותח של 2001.

צמצום ניכר נרשם גם בשורת ההפסד הנקי של החברה מהרצליה, שנסחרת בבורסה של פאריס: זה הסתכם בכ-843 אלף דולר והיה נמוך משמעותית מההפסד ברבעון המקביל ב-2001 בו הפסידה החברה כ-2.9 מיליון דולר. ברבעון הרביעי של 2001, שמסורתית הנו חזק יותר מאשר הרבעון הראשון של השנה, הרוויחה החברה 171 אלף דולר.

השיפור שהחברה הציגה ברבעון המדווח נבע מצמצום חד בעלויות ייצור המכירות, שהסתכמו בכ-2.4 מיליון דולר ועמדו על שיעור של כ-47% מהמכירות. ברבעון המקביל הסתכמה עלות המכירות בכ-3.9 מיליון דולר והיוותה כ-57% מסך המכירות.

המכירות עצמן הסתכמו ברבעון בכ-5.1 מיליון דולר - שחיקה של 22% לעומת הרבעון המקביל. ברבעון הקודם הסתכמו ההכנסות בכ-7.1 מיליון דולר.

כמו כן החברה רשמה ירידה חדה של 36% בהוצאותיה התפעוליות ברבעון, ואלה הסתכמו ב-2 מיליון דולר. עיקר השיפור נבע מהקטנה של כ-900 אלף דולר בהוצאות המו"פ, ומירידה של כ-940 אלף דולר בהוצאות השיווק.

יאיר שמיר, מנכ"ל ויו"ר ויקון, ציין כי החברה רואה בחודשים האחרונים שיפור ניכר בהזמנות ובשיעורי הרווחיות. לדבריו, יותר מ-10% מההכנסות ברבעון המדווח הגיעו ממוצרי תוכנה ושירותים (שהם רווחיים יותר), וזאת לעומת 3% מההכנסות מאפיקים אלה ברבעון הראשון של 2001.

סמנכ"ל הכספים של החברה, ג'ק וקילה, ציין כי זהו הרבעון השני ברציפות בו החברה מציגה תזרים מזומנים חיובי, ובעקבות כך צמחה שורת המזומנים ושווי המזומנים במאזן שלה ל-5.94 מיליון דולר, לעומת 5.7 מיליון דולר ברבעון הקודם. לאור זאת, החברה מרוצה מהמזומנים בקופה, ואחרי הגיוס האחרון שביצעה מאלביט הדמייה ומ-ICTS של עזרא הראל, היא איננה זקוקה כעת למזומנים נוספים.

לדברי וקילה, החברה "לא מתרגשת" מהירידה בשורת המכירות שלה, שכן היום היא מתמקדת יותר באיכות המכירות וברווחיות. לדבריו, מרבית הירידה בהיקף המכירות נבעה ממכירות לצדדים שלישיים ששולי הרווח בהן היו נמוכים יחסית.

וקילה ציין כי החברה, הפועלת בתחום פתרונות וידיאו מבוססי IP על גבי תשתיות רשת מגוונות, עברה ארגון מחדש ברבעונים האחרונים. תהליך זה יאפשר לה להיכנס לתקופה של ההתאוששות בכלכלה העולמית, כשהיא רזה יותר ויעילה יותר ובכך תקצור פירות עם ההתאוששות בשווקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully