וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה משכללת את המסחר באופציות הדולר והיורו

ליאור כגן

14.5.2002 / 13:51

בשבוע שלפני פקיעה ייקבעו שני מחירי מימוש נוספים: האחד גבוה ב-2.5 אגורות והשני נמוך ב-2.5 אגורות מהאופציה הקרובה ביותר לכסף

הבורסה פועלת לשכלול המסחר באופציות הדולר והיורו. לפי התיקון שהתקבל, החל מחודש יולי תקבע הבורסה מחירי מימוש במרווחים של 2.5 אגורות, לעומת מרווחים של 5 אגורות כיום. יש לציין כי אין מדובר בשינוי שיכלול את כל האופציות הנסחרות, אלא יבוא לידי ביטוי בהינתן מספר תנאים, וייקבע לגבי האופציה הקרובה לכסף.

התנאי לקביעת מרווחים של 2.5 אגורות הוא שסטיית התקן באופציות הדולר תהיה נמוכה מ-10%. במקרה כזה, הבורסה תקבע בשבוע שלפני הפקיעה שני מחירי מימוש נוספים: האחד גבוה ב-2.5 אגורות והשני נמוך ב-2.5 אגורות מהאופציה הקרובה ביותר לכסף.

לדוגמה: אם שער הדולר יעמוד על רמה של 4.91 שקלים שבוע לפני הפקיעה, וסטיית התקן תהיה נמוכה מ-10%, הבורסה תקבע שני מחירי מימוש נוספים ? 4.9250 שקלים, ו-4.8750 שקלים, כך שניתן יהיה ליצור אופציות נוספות בסדרות הללו. יש לציין כי הדברים נכונים גם לגבי אופציות היורו, שם הסחירות נמוכה בהרבה.

דרוד שליט, מנהל מחלקת המסחר והמסלקות בבורסה, מסביר כי התיקון נעשה בעקבות פניות שהתקבלו מפעילים בשוק האופציות הדולריות. לדבריו, אין כוונה להנהיג מחירי מימוש של 2.5 אגורות על כל האופציות, שכן הדבר יגרום לפיזור המסחר על ניירות רבים, דבר שיקטין את הסחירות.

נפח המסחר באופציות הדולריות התרחב משמעותית בשנים האחרונות, ובחודשים האחרונים הוא מסתכם בכ-50-70 אלף אופציות ליום. מספר פעמים השנה עבר נפח המסחר את ה-100 אלף אופציות ליום. יש לציין, כי בשנת 2000 עמד נפח המסחר היומי באופציות על כ-10,000 ביום, ובשנים שלפני כן הוא הסתכם בכמה אלפים בודדים ביום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully