וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תביעה על סך כ-2 מיליון שקל נגד קומברס מערכות

אמיר הלמר

14.5.2002 / 14:16

התובעת טוענת כי בינה לבין קומברס נחתם הסכם לתיווך בעסקות בפיליפינים אולם קומברס מתנערת מהתחייבויותיה

חברת אופקום 2000 הגישה לאחרונה לבית המשפט השלום בתל אביב תביעה נגד חברת קומברס מערכות, מקבוצת קומברס טכנולוג'י , ונגד שניים ממנהליה, ג'ייקוב פנקובסקי ואבי וולינגטון, בגין הפרת התחייבויותיה על פי הסכם שנחתם בין השתיים לקבלת שירותי תיווך לצורך קידומה של עסקה בין קומברס מערכות ובין חברת גלוב בפיליפינים. התביעה הוגשה על סכום של כ-2 מיליון שקל.

אופקום היא חברה פרטית המאוגדת בפיליפינים ועוסקת בשיווק והתקנה וכן בייצוג של חברות המייצרות ציוד לתחום הטלקומוניקציה.

באמצעות עו"ד אורי דניאל, טוענת אופקום בכתב התביעה כי בשלהי שנת 1999 פנתה קומברס באמצעות מנהל משאבי האנוש שלה, אבי וולינגטון, וביקשה את עזרתה לתיווך בינה לבין חברת גלוב הפיליפינית לצורך גיבושה של עסקה בין השתיים למכירת ציוד של קומברס לגלוב.

אופקום טוענת כי בזכות הסיוע שנתנה ובאמצעות תיווכה הצליחה קומברס לממש את העסקה לאחר תקופת מו"מ שארכה כשנה ובו היתה מעורבת אופקום באופן פעיל. במקביל טוענת אופקום כי החל בינה לבין קומברס מו"מ לחתימה על הסכם התקשרות לצורך ייצוגה של קומברס בעסקות טלקומוניקציה אחרות בפיליפינים, וזאת למשך תקופה של חצי שנה ותמורת עמלה ממכירות שיתבצעו בעקבות ההסכם.

אופקום מציינת בתביעה כי המו"מ בין הצדדים על תנאי ההתקשרות, שכלל החלפת טיוטות שונות, נפסק לאחר שאופקום העבירה לידי קומברס הסכם מתוקן שלגביו קומברס לא הגיבה.

מאחר שההסכם המתוקן הועבר, לטענת אופקום, עוד טרם סיומה של עסקת גלוב-קומברס, ומאחר שבעסקה זו המשיכה קומברס להסתייע במשך חודשים בשירותי אופקום, הרי לטענתה הפך ההסכם בין השתיים למחייב.

אופקום טוענת כי לאחר שהתגבשה עסקת קומברס-גלוב היא פנתה לקומברס בדרישה לשלם לה את חלקה בהתאם להסכם שנכרת לטענתה - כ-378 אלף דולר - אך בשלב זה הודיעה לה קומברס כי מעולם לא נחתם הסכם בין השתיים ואין היא חייבת לה דבר.

אופקום טוענת כי למרות שההסכם לא נחתם הרי מהשתלשלות האירועים ומפעולותיה למימוש עסקת גלוב ניתן ללמוד בבירור על קיום ההתקשרות בין השתיים, וכי טענותיה של קומברס נטענות בחוסר תום לב. טרם הוגש כתב הגנה. (א' 17411/02)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully