וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכנסות שיא לטופ אימאג' ברבעון הראשון: 2.5 מיליון דולר

גל אשד

14.5.2002 / 15:05

תוצאות החברה תואמות את תחזיותיה, על אף ירידה של כ-30% בהכנסות לעומת הרבעון הקודם


חברת טופ אימאג' סיסטמס מוסיפה לדווח על הכנסות שיא ביחס לרבעונים מקבילים זה הרבעון השני ברציפות ועל עמידה בתחזיות המוקדמות שלה. הכנסות החברה הסתכמו ב-2.5 מיליון דולר ברבעון הראשון - עלייה של כ-34% ביחס להכנסות ברבעון המקביל וירידה של כ-30% ביחס להכנסות ברבעון הקודם. תוצאות אלו תואמות את תחזית החברה, שהעריכה כי הירידה ביחס לרבעון הקודם נובעת מעונתיות וכי השיפור בהכנסותיה ישתקף לעומת תוצאותיה ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה מדווחת החברה על הפסד נקי של כ-340 אלף דולר - שיפור לעומת הפסד נקי של כ-600 אלף דולר עליו דיווחה ברבעון הקודם ושיפור לעומת הפסד נקי של כ-2.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הנקי למניה ברבעון הראשון עומד על 6 סנט לעומת הפסד נקי למניה של 10 סנט ברבעון הקודם והפסד נקי של 35 סנט ברבעון המקביל.

עידו שכטר, מנכ"ל טופ אימאג' סיסטמס, ציין כי הירידה בהפסדי החברה היא תוצאה של ריסון הוצאות החברה וכי הכנסות השיא של החברה הן תוצאה של התמקדות בשיווק ובמכירות לשווקים נוספים באירופה במהלך 2002.

שיפור נוסף של החברה, המתמחה בזיהוי ועיבוד דיגיטלי של מידע ממקורות שונים, נרשם בשורת ההפסד התפעולי, שהסתכם ברבעון הראשון בכ-400 אלף דולר לעומת הפסד תפעולי של כ-620 אלף דולר ברבעון הקודם ושיפור חד אף יותר לעומת ההפסד התפעולי של החברה ברבעון המקביל, שהסתכם בכ-2.2 מיליון דולר. שיעור הרווח הגולמי, שעומד על 71%, השתפר במידה ניכרת לעומת רווח גולמי של 54% ברבעון הראשון של 2001, אך מנגד ירד ב-6% לעומת שיעור הרווח הגולמי ברבעון הקודם.

החברה שמרה על קופת מזומנים של כ-9.4 מיליון דולר - הזהה לזו שהיתה בסיום הרבעון הקודם. לעומת הרבעון המקביל, הצטמצמה קופת המזומנים של החברה בכ-12%. שכטר ציין כי "אסטרטגיית ה-eFLOW הוכיחה עצמה ואיפשרה לנו למצב את טופ אימאג' כחברה הנותנת פתרונות ארגוניים כוללים ולא עוד כספקית פתרונות מחלקתיים".

לטופ אימאג' סיסטמס משרדים באנגליה ובגרמניה, ולדברי דן ענבר, נשיא החברה, נערכת טופ אימאג' להתרחבות גם למדינות נוספות ביבשת, כגון ספרד וצרפת. כיום מעסיקה טופ אימאג' כ-100 עובדים, כאשר במרכז הפיתוח והשיווק של החברה הנמצא בארץ, מועסקים כ-80 מעובדי החברה.

במבט לעתיד, מציין ענבר כי החברה צופה לחזור לרווחיות עוד לפני סוף השנה, כאשר הכנסותיה ברבעון השני צפויות להיות גבוהות מאלה עליהן דיווחה ברבעון הנוכחי, אך בהשוואה לרבעון המקביל נמנע ענבר בשלב זה לספק תחזית הכנסות טובה יותר.

טופ אימאג' סיסטמס מפתחת ומשווקת את פלטפורמת eFLOW - פתרון ארגוני המשמש בסיס תשתיתי לכל מוצרי החברה: Integra למסמכים מובנים, Freedom לחשבוניות ומסמכים לא מובנים ו-Mobili המיועד לקשר בין עובדים ניידים למערכות המידע בארגון. מחיר מניית החברה עומד כעת על כ-3 דולרים והוא משקף לחברה שווי שוק של כ-19 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully