וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: עליות חדות במדדים המובילים - הנאסד"ק מטפס בכ-3%

גל אשד

14.5.2002 / 21:55

עלייה של 1.2% במכירות הקמעוניות באפריל; לומניס מזנקת בכ-10%


המגמה החיובית בשווקים נמשכת זה היום השני ברציפות עם עליות חדות בפתיחה במדדים המובילים. נתוני המכירות הקמעוניות לחודש אפריל, שהיו טובים מתחזיות האנליסטים, כמו גם העלאת המלצה למניית אינטל, תורמים לאווירה החיובית. הנאסד"ק עולה בפתיחה בכ-3% והדאו מטפס אף הוא, בכ-1.2%.

טי.טי.איי עולה בכ-9% על רקע פרסום תוצאותיה הכספיות; לומניס מזנקת בכ-10%; גילת לוויינים מזנקת בכ-12.1% על רקע תוצאותיה הכספיות.

סקירת טרום מסחר

סימנים מוקדמים מצביעים על פתיחה חיובית בשווקים המובילים כמגמת המשך לעליות השערים שנרשמו אמש. את התמריץ לעליות עשויה לספק חברת אינטל, על רקע העלאת המלצה למנייתה. המשקיעים ימתינו היום לפרסום הנתונים על המכירות הקמעונאיות לחודש אפריל כמו גם לפרסום התוצאות הכספיות של שתיים מחברות הטכנולוגיה המובילות, אפלייד מטיריאלס והיולט פאקרד. החוזים מורים על עלייה של כ-0.8% בנאסד"ק ועל עלייה של כ-0.5% ב-S&P 500 עם פתיחת המסחר היום.

בית ההשקעות רוברטסון סטיבנס העלה את המלצתו למניית אינטל מ"תשואת יתר" ל"קניה" כמו גם העלאת המלצתו לרווח הנקי של המניה ב-2003 מ-1 דולר ל-1.05 דולרים בציינו כי הוא צופה עלייה עונתית במכירות המחשבים הפרטיים וכן התייצבות מחירים עבור מעבדי הפנטיום 4 במהלך המחצית השנייה של השנה.

הממשל האמריקאי יפרסם, טרם פתיחת המסחר, את הנתונים לגבי המכירות הקמעוניות עבור חודש אפריל טרם פתיחת המסחר היום. אנליסטים מעריכים כי הנתונים יצביעו על עלייה של כ-0.6% לעומת חודש מארס בו עלו המכירות הקמעוניות ב-0.1%. בניכוי מכירות רכב צפויים הנתונים להצביע על עלייה של כ-0.7%.

שטף של דו"חות זורם היום מצידן של החברות הישראליות. בולטת בקרב הישראליות חברת נייס שממשיכה להשתפר עם הכנסות ברבעון הראשון של כ-36.1 מיליון דולר עלייה של כ-44% לעומת הרבעון המקביל. תוצאות החברה היו טובות מתחזית ממוצעת של אנליסטים בשוק עם הפסד נקי למניה של 9 סנט לעומת הערכה ממוצעת להפסד נקי של 12 סנט למניה. ההפסד הנקי של החברה הסתכם ברבעון הראשון ב-1.2 מיליון דולר לעומת הפסד נקי של כ-5.9 מיליון דולר ברבעון הקודם.

עוד הודיעה החברה היום על איחוד פעילויותיה בתחום האבטחה תחת קבוצת עסקים חדשה, ונראה כי מדובר בתשובה להנפקתה של חברת ורינט מקבוצת קומברס טכנולוג'י, שאמורה לצאת אל הפועל השבוע. בחברה ציינו כי המבנה החדש יאפשר למצות את פוטנציאל הטכנולוגיה, המוצרים ויכולות האינטגרציה שלה.

חברת לומניס הצטרפה היום לרשימת המפרסמות שבוע לאחר שדיווחה על אזהרת רווח חמורה לרבעון הראשון שהובילה את מניית החברה לקריסה של כ-50% מערכה. בהתאם לאזהרת הרווח של החברה דיווחה היום לומניס על הפסד נקי של כ-640 אלף דולר או הפסד נקי למניה של כ-2 סנט לעומת רווח נקי של כ-4.2 מיליון דולר או 14 סנט למניה עליו דיווחה החברה ברבעון המקביל. הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2002 הסתכמו בכ-86 מיליון דולר, זהה לתחזית שנמסרה עם פרסום אזהרת הרווח ופחות מהתחזיות הקודמות שצפו הכנסה של כ-90 מיליון דולר, וזאת בשל נפילה של כ-4.6 מיליון דולר במכירות באירופה.

תוצאות מעודדות זרמו היום מחברת טופ אימאג' סיסטמס שעמדה בתחזיותיה כאשר דיווחה על הכנסות שיא לרבעון הראשון שהסתכמו בכ-2.5 מיליון דולר, גבוה בכ-30% לעומת הכנסות החברה ברבעון המקביל. שיפור נרשם בשורה התחתונה של החברה עם דיווח על הפסד נקי של כ-340 אלף דולר לעומת הפסד נקי של כ-620 אלף דולר ברבעון המקביל. במבט לעתיד מעריכם בחברה כי הכנסותיה ברבעון השני של 2002 יהיו גבוהות מאלו שהציגה החברה ברבעון הראשון וכי המעבר לרווחיות צפוי במהלך השנה הנוכחית.

הודעות נוספות זרמו היום מכיוונה של חברת אלווריון שדיווחה כי קיבלה הזמנת המשך מספקית התקשורת הרומנית Connex (מוביפון) מקבוצת וודאפון ומחברת גיוון אימאג'ינג שהודיעה כי חברת ביטוח אמריקאית בשם Anthem החליטה לאמץ את הקפסולה של גיוון עבור פתרון המקביל לאנדוסקופיה של המעי הדק, ולסבסד את העלות של הקפסולה M2A למבוטחיה. לחברת הביטוח יש כיום כ-6.6 מיליון מנויים בארה"ב, הזכאים להחזר כספי עבור השימוש בקפסולה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully