וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בזק תנפיק אג"ח להמרה למשקיעים מוסדיים עבור הפרשה לפיצויי עובדים

ערן גבאי

14.5.2002 / 16:27

מבקשת לגייס כ-900 מיליון שקל; במשרד התקשורת שוקלים להפריט את בזק בשלבים - למכור כ-35% תחילה ואת יתרת המניות בהמשך

בזק תנפיק איגרות חוב להמרה ואופציות למשקיעים מוסדיים בתוך מספר חודשים. כך אומר בכיר בחברה. הנפקה זו באה במקום כוונתה של בזק להנפיק מניות לגיוס כ-900 מיליון שקל עבור הפרשה לטובת תשלומי פיצויים לתוכנית הפרישה של עובדי בזק.

בעבר נתפש גיוס ההון כאחד המכשולים בפני הפרטתה של בזק, אך כיום, לאור העובדה שפתיחת שוק הטלפוניה הפנים ארצית לתחרות מתעכבת ואינה צפויה, על פי כל הערכה, לפני שנת 2004 ולאור העובדה כי הליך הפרטת בזק תקוע - קטן הלחץ בגיוס ההון.

כיום נפגע הליך הפרטת בזק מחוסר הוודאות בנושאי תעריפי בזק, הרגולציה, מבנה הפעילות מול החברות הבנות, החיוב בקבלת אישור משר התקשורת בעבור כל עסקת השקעה/מכירה בחברה הגבוהה מ-5%, תנאי המכרז והמצב הבטחוני.

על כן, שוקלים ברצינות במשרד התקשורת לחזור לאופציה של הפרטה בשלבים - מכירת 30%-35% מהחברה תחילה, ומכירת יתרת המניות בהמשך. עם זאת, ההערכות הן כי אין מנוס כיום מלדחות את ההפרטה.

אם בזק לא תופרט, היא תבקש לקבל הקלות מרשות החברות ומהממונה על השכר בכל הקשור לחובה לפעול על פי חוק חובת מכרזים, ובמבנה פעילות החברה האם מול החברות הבנות. למעשה, בזק מעוניינת לפעול בשוק התחרותי בדומה לתחרות בשוק הבנקאי, מבלי שיחולו עליה מגבלות.

ועד העובדים של החברה דורש מרשות החברות לחשק את הרוכש הפוטנציאלי של בזק מיכולתו לבצע מיזוג עם חברה נוספת, ולהעביר ממנה את ההפסדים לבזק ו/או למנוע מחיקת בזק מהבורסה, אחרת ייראה בכך הפרה יסודית של התחייבויות הרוכש והעסקה תבוטל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully