וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג - 4.89 שקלים

ליאור כגן

15.5.2002 / 18:24

נחלש בעקבות העליות בנאסד"ק, הרגיעה הבטחונית, נתוני הצמיחה שפורסמו אתמול והערכות כי דירוג המדינה לא יירד בתקופה הקרובה


השקל ממשיך את מסע ההתחזקות שלו מול הדולר. עם פתיחת המסחר ירד הדולר מתחת לרמה של 4.90 שקלים, ושערו היציג נקבע בירידה של 0.18% על 4.89 שקלים. בשעה זו נסחר הדולר בהמתנה לפרסום מדד המחירים לצרכן, שאמור לעלות בשיעור של כ-1%.

הסוחרים בחדרי העסקות מסבירים את הירידה בדולר במספר גורמים: העליות החדות שנרשמו אתמול במדד הנאסד"ק, הרגיעה במצב הבטחוני, נתוני הצמיחה שפורסמו אתמול והצביעו על עלייה בתמ"ג לאחר שלושה רבעונים של ירידה, והערכות החשב הכללי כי דירוג המדינה לא יירד בתקופה הקרובה.

בבית ההשקעות אקסלנס מעריכים כי רמת ההתנגדות המשמעותית הבאה לדולר נמצאת ברמה של 4.865 שקלים, ואילו התמיכה הבאה היא ברמה של 4.90 שקלים.

באקסלנס מציינים כי פרמטר נוסף שישפיע היום על המסחר הוא מדד המחירים לחודש אפריל, שיתפרסם היום. המדד צפוי להיות גבוה עקב התחזקות הדולר בחודשים האחרונים. באקסלנס מעריכים כי מדד נמוך מ-0.7% יפתיע לטובה ויבוא לידי ביטוי בהתחזקות של הדולר. מדד גבוה מ-1% יהווה אינדיקציה להעלאת ריבית חדה על ידי הנגיד ויתמוך בהמשך ההתחזקות של השקל.

הגופים הכלכליים מעריכים כי נגיד בנק ישראל, דוד קליין, יעלה את הריבית בשיעור של 0.5%-1% בסוף החודש, דבר שעשוי לתמוך בשקל. העלאת הריבית תתבצע על רקע היחלשות השקל והעלייה בציפיות האינפלציה מעבר ליעדים שקבעה הממשלה.

שני נושאים נוספים שיעלו בימים הקרובים להצבעה בכנסת עשויים להשפיע על המסחר בדולר: הנושא הראשון הוא התיקון לחוק בנק ישראל, שלפי הערכת כלכלנים יפחית משמעותית את עצמאות בנק ישראל, דבר שעשוי לגרום להמשך הפיחות. הנושא השני הוא התוכנית הכלכלית שהונחה בפני הכנסת, שאישורה במתכונת חלקית עשוי ליצור אי ודאות בשווקים על רקע הערכה כי הממשלה תיאלץ להגביר את הגיוסים בשוק האג"ח, בעקבות גידול בגירעונות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully