וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פוקס ממשיכה לצמוח: גידול של 30% במכירות ל-77.5 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

15.5.2002 / 9:24

החברה הציגה תזרים שלילי מפעילות שוטפת בהיקף של 27 מיליון שקל המיוחס לרכישת מלאים שביצעה כהיערכות לעונת הקיץ

חברת פוקס שבשליטת משפחות פוקס וויזל ממשיכה להציג תוצאות טובות גם ברבעון הראשון. החברה מדווחת על גידול של 30% במכירות ל-77.5 מיליון שקל ועלייה של 27% ברווח הנקי ל-9 מיליון שקל, לעומת תוצאות הרבעון המקביל. יש לציין כי הגידול שמציגה החברה הינו מפעילות ולא מושפע מעיוותי מימון או הכנסות אחרות, כפי שניתן לראות בדו"חות כספיים אחרים.

במהלך שלושת החודשים הראשונים של השנה נפתחו 5 חנויות חדשות של הרשת ונכון לסוף הרבעון מונה הרשת 76 חנויות. 45 מהחנויות הן חנויות מבוגרים תחת השם המסחרי פוקס, 24 חנויות לילדים תחת השם פוקס קידס ו-7 חנויות מעורבות. במהלך החודשים אוגוסט-ספטמבר 2002 מתכוונת פוקס לפתוח 7-9 חנויות לבגדי גברים תחת המותג פוקס מן, שעשוי להתחרות במותג המקביל של קסטרו - קסטרו מן.

בקסטרו היוותה רשת בתי האופנה לגברים את מנוע הצמיחה של החברה בשנתיים האחרונות, ונראה כי בפוקס החליטו לנגוס גם מעוגה זו. החנויות ייפתחו בקניונים מובילים בישראל כאשר מרבית חוזי השכירות לחנויות אלו נחתמו.

תזרים המזומנים של פוקס מפעילות שוטפת היה שלילי והסתכם בכ-27.6 מיליון שקל לעומת 13.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. עיקר הגידול בתזרים השלילי - כתוצאה מגידול מאסיווי במלאים של החברה וכן מגידול בסעיף הלקוחות וחייבים שקוזז במקצת על ידי גידול בסעיפי הספקים והזכאים. הגידול בסעיפי המלאי והלקוחות נובע, על פי החברה, מהצמיחה המואצת שלה, המתבטאת בגידול של 30% במכירות. בנוסף, הקדימה החברה את רכישת המלאי לעונת הקיץ 2002, מאחר שעונה זו החלה השנה מוקדם יותר.

בפוקס צופים כי מכירות המלאי בקיץ 2002 שנמשכות עד ספטמבר 2002 יביאו את החברה לתזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת ברבעון השני של השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully