וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משבר שוק ההון פגע בכלל ביטוח: הרווחים הצטמקו ל-34.5 מיליון שקל

אלי דניאל

15.5.2002 / 9:34

הפסד של כ-21.2 מיליון שקל מהשקעות שלא מעסקי ביטוח

ענקית הביטוח כלל החזקות עסקי ביטוח , הנמצאת בשליטת אי.די.בי פיתוח ובנק הפועלים , מדווחת הבוקר על ירידה של כ-41% ברווחיה לרבעון הראשון של שנת 2002, שהסתכמו בכ-34.5 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של כ-58.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הקיטון ברווח נובע בעיקר מירידה של כ-15.8 מיליון שקל בהכנסות, מהשקעות שלא מעסקי ביטוח. כך, השקעות אלה הניבו ברבעון הראשון הפסד של כ-21.2 מיליון שקל, בעוד שברבעון המקביל הסבו השקעות אלה הפסד של כ-5.4 מיליון שקל.

במהלך הרבעון הציגה החברה רווח רבעוני של כ-75.2 מיליון שקל מעסקי ביטוח חיים, עלייה של כ-8% לעומת הרווח מפעילות זו ברבעון המקביל. לעומת זאת, הרעה משמעותית נרשמה ברווח מעסקי ביטוח כללי כאשר אלה הצטמקו בכ-73%, לרמה של כ-11.2 מיליון שקל - בעוד שברבעון המקביל הציגה כלל ביטוח רווח מעסקי ביטוח כללי בסך של כ-41.6 מיליון שקל.

אביגדור קפלן, מנכ"ל החברה, התייחס לתוצאות הרבעוניות של החברה וציין כי, "חברות הביטוח אינן פועלות בבועה, והן מושפעות מהמצב במשק. התוצאות העסקיות מושפעות מהמצב המדיני, הבטחוני, הכלכלי ובעיקר ממצב שוק ההון וההאטה הכלכלית שבאה לידי ביטוי גם בעלייה באבטלה והירידות בשכר. למרות זאת, ובעיקר הודות להתייעלות המתמדת ולצעדים העסקיים שנקטה קבוצת כלל ביטוח בשנים האחרונות, התוצאות הן יחסית טובות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully