וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נאפסטר בדרך למטה

סוכנויות הידיעות

15.5.2002 / 9:34

הנהלת החברה התפטרה לאחר שמועצת המנהלים החליטה שלא לאשר את עסקת המכירה לחברת המדיה הגרמנית ברטלסמן. כעת שוקלים בנאפסטר לבקש הגנה מפני פשיטת רגל

הנהלת נאפסטר התפטרה אחרי שלא הצליחה להימכר לענקית המדיה הגרמנית ברטלסמן. חלוצת המוזיקה באינטרנט אף שוקלת להגיש בקשה להגנה מפני פשיטת רגל בעקבות ביטול העסקה.

העסקה עם ברטלסמן נועדה לאפשר לנאפסטר להשיק שירות חדש שאמור היה לתפוס את מקומו של שירות שיתוף קבצי המוזיקה הפופולרי, שאיפשר למיליוני משתמשים להחליף ביניהם קבצי מוזיקה פיראטים.

בהודעה שפירסמה נאפסטר נמסר כי בשבוע הקרוב היא צפויה לבחון צעדים נוספים לקיצוץ בהוצאות. במכתב אלקטרוני ששלח לעובדי נאפטסר אתמול, טען המנהל המתפטר של החברה, קונרד הילברס, כי נאפסטר הגיעה להסכם עם חברה אחרת אשר היה מאפשר לה לשמור על נכסיה ועובדיה בטווח הארוך, אך מועצת המנהלים של נאפסטר החליטה לא לאשר את העסקה. הילברס, אשר לא הזכיר באופן מפורש את שמה של ברטלסמן במכתב האלקטרוני, אמר כי החלטת מועצת המנהלים לדחות את העסקה היתה שגויה.

השיחות עם ברטלסמן על רכישה אפשרית של נאפסטר התנהלו בשבועות האחרונים, אולם מחלוקת בקרב בעלי מניות נאפסטר בנוגע להמרתן של מניות בכורה למניות רגילות מנעה את אישור העסקה. גורם נוסף לדחיית העסקה על ידי מועצת המנהלים של נאפסטר היה סירובה של ברטלסמן לערוב לכך שהשירות יהיה מוגן מפני תביעות של חברות תקליטים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully