וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יעקב פרי ואורן מוסט יעזבו בקרוב את סלקום

איתן אבריאל

15.5.2002 / 10:37

סלקום אינה מוכנה להיענות לדרישותיו הכספיות של פרי; מוסט צפוי לעזוב לאחר שימונה מנכ"ל חדש

נשיא סלקום, יעקב פרי, ודירקטוריון החברה אינם מצליחים להתקדם במו"מ ביניהם על תנאי העסקתו של פרי, והוא צפוי לעזוב את החברה בתוך תקופה קצרה - כך נודע ל-TheMarker. ביום חמישי הקרוב אמורים פרי ויו"ר דירקטוריון סלקום, שלמה פיוטרקובסקי, להתכנס לפגישה מכרעת בעניין. דוברת סלקום סירבה להגיב לידיעה.

על פי הערכות של גורמים המקורבים למגעים, בחר כבר הדירקטוריון מחליף לפרי, אדם אשר זהותו לא נמסרה גם לדרגים הגבוהים בחברה. על פי אותן הערכות, מעוניין הדירקטוריון למנות במהירות גם סמנכ"ל בכיר לשיווק, וזאת על רקע ציפייה לפיה סגן הנשיא לשיווק, אורן מוסט, יעזוב גם הוא את החברה לאחר מינוי מנכ"ל במקומו של פרי.

מאז נודע על כוונתו של פרי לעזוב את החברה, הועלו שמותיהם של מספר מועמדים שהיו במגעים עם סלקום, ובהם רמי בלינקוב שאף ניהל מו"מ מתקדם בעניין, עמי סגיס, עמי אראל ואחרים. על רקע הציפיות לפיהן פרי לא עומד להישאר בחברה, מככבים בבורסת ההערכות שני שמות חדשים: מנכ"ל חברת הלוויין יס, שלמה לירן, ומנכ"ל פרטנר, עמיקם כהן.

עם מינויו של סמנכ"ל השיווק, צפויה סלקום להודיע בבת אחת על כל המינויים החדשים, ולהיפרד גם מפרי וגם ממוסט. גורמים המקורבים לחברה העריכו כי מוסט הסכים עד לפני תקופה קצרה להמשיך בתפקידו הנוכחי גם אם לא יקבל את תפקיד המנכ"ל, אך בעקבות הפרסומים הקשים בתקשורת בעניינו שינה את גישתו, וכיום הוא מעוניין לפרוש כאשר ימונה מנכ"ל חדש. באותם פרסומים נמסר כי הפנייה של סלקום לפרי להישאר עם החברה לתקופה נוספת, מהווה הצבעת חוסר אמון ביכולתו של מוסט למלא את תפקיד המנכ"ל.

פרי, שניהל את סלקום ב-7 השנים האחרונות והפך אותה לחברה הרווחית היחידה בשוק הטלקומוניקציה המקומי, התבקש לפני כשבועיים להישאר לתקופה מסוימת בראש הנהלת החברה, לאחר שלא נמצא מנכ"ל מתאים גם בתאריך הפרישה הרשמי שלו, ב-1 במאי - והוא נענה לבקשה.

בסמוך לתאריך זה ניהלה סלקום מו"מ מתקדם עם מנכ"ל חברת הטלפוניה הבינלאומית קווי זהב, רמי בלינקוב, והוא אף נסע לארה"ב לקבל את ברכתם של נציגי בל סאות בחברה. ואולם, לאחר חזרתו הודיע בלינקוב לסלקום כי לא ייקח על עצמו את התפקיד. בלינקוב נחשב למנהל מוכשר בתחום הטלקום - לאחר שהצליח לעביר את קווי זהב לרווחיות. לבלינקוב הוצע בעבר התפקיד של מנכ"ל פלאפון, וכיום הוא מיועד לנהל את חברת הכבלים המאוחדת.

לפני מספר ימים פירסם TheMarker פרטים על השכר שצפוי לקבל פרי השנה בגין 4 חודשי עבודה האחרונים שלו חבחברה ופיצויי הפרישה למיניהם - בין 10 ל-12 מיליון שקל. סכום זה מורכב מהפרטים הבאים: כ-4 מיליון שקל בגין מימוש זכויותיו מתוקף תוכנית האופציות של החברה, כ-2 מיליון שקל מהמרת הלוואה קודמת למענק, כמיליון שקל בונוס וכ-2 מיליון שקל בגין מענק שחרור. בסלקום הכחישו את הידיעה. את המו"מ על תנאי הפרישה מנהל עבור פרי עו"ד רם כספי.

התשלומים שיקבל פרי בגין תוכנית האופציות נובעים מתמחור מחדש של מנגנון האופציות בחברה. לפני למעלה משנתיים נקבע לפרי ולבכירים מנגנון אופציות מסוג "פאנטום", מאחר שמניות החברה לא נסחרות בבורסה ולא ניתן לקבוע באופן אוטומטי את שווי החברה. מנגנון מסוג זה מבוסס על שערוך החברה על ידי גורם חיצוני, כמו למשל רואה חשבון. ואולם, מחיר המימוש של האופציות שקיבלו הבכירים התבסס על שווי חברה של כ-4 מיליארד דולר עבור סלקום, בעוד ששוויה כיום נמוך בהרבה. לפיכך, ביצעה הנהלת החברה תמחור מחדש של אותן אופציות - כאשר שווי החברה לצורך מימוש האופציות הופחת בעשרות אחוזים. בשלוש השנים האחרונות הסתכמו הוצאות השכר של סלקום בגין העסקתו של פרי ב-17 מיליון שקל, כך נמסר בדו"חות הכספיים של סלקום לשנת 2001.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully