וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נייר חדרה: ירידה של 25% ברווח הנקי ל-9.2 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

15.5.2002 / 11:22

הרווח התפעולי הסתכם בכ-4.3 מיליון שקל - ירידה של 49% מהרבעון המקביל

חברת מנא"י (נייר חדרה לשעבר), החברה המובילה בישראל לייצור נייר ומוצריו, מדווחת היום על מחזור מכירות של 116.2 מיליון שקל ברבעון הראשון - ירידה של 16% לעומת הרבעון המקביל. גם ביחס לרבעון הקודם נרשמה ירידה של כ-8% במכירות, אשר נובעת בחלקה מהעברת פעילות המתקן לייצור ניירות ביתיים לחוגלה קימברלי בנהריה. בנוסף, מציינים בחברה כי הירידה במכירות מיוחסת לירידה של 17% במחיר המכירה הממוצע של הנייר, שנגרמה כתוצאה מהחרפת התחרות ומהירידה בביקושים המקומיים.

הרווח הנקי של החברה הסתכם בכ-9.2 מיליון שקל לעומת 12.3 מיליון שקל ברבעון המקביל - ירידה של כ-25% - ולעומת 8.6 מיליון שקל ברבעון הקודם. התשואה להון העצמי במונחים שנתיים הסתכמה ברבעון הראשון בכ-5.4% לעומת 7.7% בתקופה המקבילה אשתקד.

שיעור הרווח הגולמי של החברה ברבעון הראשון עמד על 16% לעומת 19.8% ברבעון המקביל ולעומת 15.2% ברבעון האחרון. השיפור ברווחיות הגולמית בהשוואה לרבעון האחרון בא על רקע תהליכי ההתייעלות שנקטה החברה, אשר כללו הקטנת הוצאות השכר שלה, בעיקר עקב צמצום כוח האדם בחברה. בנוסף, ירדו הוצאות חומרי הגלם של החברה וצומצמו הוצאות נוספות כמו חשמל.

סעיף הוצאות השכר, אשר מוצג בסעיף עלות המכר והוצאות ההנהלה והכלליות, הסתכם בכ-33.4 מיליון שקל לעומת 40.6 מיליון שקל ברבעון המקביל והוא משקף ירידה של 17% לעומת הרבעון המקביל. הירידה בהוצאות השכר של החברה נובעת בעיקר הודות לצמצום שביצעה החברה ולשחיקת השכר במונחים דולריים, כתוצאה מהפיחות החד השנה. הוצאות ההנהלה והכלליות של החברה ברבעון הראשון הסתכמו בכ-14.4 מיליון שקל - כ-12.3% מהמכירות לעומת 19.2 מיליון שקל ברבעון המקביל שהיוו כ-13.9% מהמחזור.

הרווח התפעולי של החברה הסתכם בכ-4.3 מיליון שקל והוא משקף ירידה של 49% לעומת הרבעון המקביל, אך שיפור של 10% לעומת הרבעון הקודם.

הכנסות המימון של החברה הסתכמו בכ-6.3 מיליון שקל לעומת 5.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. עלייה זו מיוחסת לפיחות הריאלי ברבעון הראשון, אשר שחק את ההתחייבויות המדדיות בגין איגרות החוב של החברה ויצר הכנסות מימון ריאליות בדומה לאשתקד. לחברה הלוואות לזמן ארוך ואיגרות חוב צמודות מדד בסך כולל של 53.2 מיליון שקל. במידה ושיעור האינפלציה יעלה ויהיה גבוה באופן משמעותי משיעור הפיחות של השקל לעומת הדולר, עלול להיווצר הפסד בדו"חות הכספיים של החברה בשל עודף התחייבויות צמודות מדד.

בנוסף, גדלו הכנסות המימון הריאליות נטו בגין יתרות האשראי לזמן קצר, וזאת בשל הירידה בשיעור הריבית ברבעון הראשון לעומת הריבית שהיתה נהוגה ברבעון המקביל. כמו כן, הפיחות הגבוה בשערו של השקל מול הדולר הביא לשחיקת יתרות האשראי הנקובות בשקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully